Wczytuję dane...

Bataleon

Kolejność:
Wyświetl po produktów

Bataleon Snowboards to marka zajmująca się produkcją desek snowboardowych, które znane są w świecie snowboardowym z technologii Triple Base Technology. Deski wykonane w technologii TBT są w okolicy nosa i taila wycięte poprzecznie (podobnie jak dno łódki) przez co tworzą się trzy strefy na ślizgu. Takie rozwiązanie sprawia że znacznie trudniej jest złapać krawędź, a w puchu deska łatwiej "płynie" po śniegu. Deski Bataleon produkowane są w Austrii z wykorzystaniem najwyższej jakości materiałów. Najbardziej rozpoznawalnym modelem deski, który jest w kolekcji od początku istnienia marki jest Bataleon EVIL TWIN - bardzo wszechstronna deska freestylowa, która świetnie spisuje się na skoczniach ale również bardzo dobrze jeździ na krawędzi, a jak trzeba to w puchu też sobie poradzi.

Deski snowboardowe Bataleon - trzecia generacja TBT

W sezonie 2018/2019 technolgia Tripple Base Technology doczekała się trzeciej generacji, w której to została jeszcze bardziej udoskonalona. Przede wszystkim poprawiono SIDE KICK poprzez zwiększenie podniesienia krawędzi w najszerszej części nosa i taila. To pozwoliło na zwiększenie wyporności deski w puchu oraz poprawiło intuicyjność przy inicjowaniu skrętów. Druga ważna nowość to tzw. SUPER TUBES czyli karbonowe rurki wstawiane w rdzeń deski. To rozwiązanie umożliwiło wagowe„odchudzenie” deski przy zachowaniu takiego samego flexu oraz zapewniające jej lepszą sprężystość!

Deski snowboardowe Bataleon słyną też z wysokiej jakości wykończenia. Grafiki czego może nie do końca odzwierciedlają zdjęcia bardzo często posiadają jakieś metaliczne elementy , coś się świeci, mieni, błyszczy i zdecydowanie cieszy oko. Deski nie są tanie ale to zdecydowanie produkt premium pod każdym względem.