Deski snowboardowe

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
prezent do zamówieniaDo każdej zakupionej deski możesz nabyć pokrowiec w cenie 20zł (zamiast 59zł). -> SZCZEGÓŁY PROMOCJI

Deska snowboardowa to jeden z trzech podstawowych elementów wyposażenia każdego snowboardera dzięki któremu możemy cieszyć się pięknem snowboardingu. Jazda na desce snowboardowej dostarcza wielu pozytywnych wrażeń i sprawia że chce się więcej i więcej. Oczywiście pomijamy temat nauki jazdy na desce który jest często dosyć bolesny ale dzięki dobrze dobranej desce snowboardowej można szybciej przez to przejść i uniknąć przy tym wielu upadków.

Budowa i rodzaje desek snowboardowych

Każda deska snowboardowa co do zasady zbudowana jest podobnie. Różnica tkwi w materiałach i detalach, które w efekcie końcowym decydują o jej właściwościach. Sercem deski jest rdzeń drewniany ( kiedyś w najtańszych deskach marketowych i noname stosowano rdzeń piankowy). W zależności od charakteru i właściwości które producent uzyskać rdzeń jest odpowiednio wyprofilowany (camber, rocker, hybryda) i może być wykonany z jednego gatunku drewna lub z połączenia kilku gatunków drewna. Rdzeń jest obłożony od góry i od dołu warstwami z włókna szklanego. Tutaj również w zależności od tego co chce się uzyskać można zastosować włókno o podwójnym splocie (biaxal) lub o potrójnym splocie (triaxal). Ostatnią warstwą na spodzie deski jest ślizg - może być tłoczony, spiekany lub grafitowy natomiast wierzchnią warstwą jest laminat z nadrukowaną grafiką. Oczywiście rdzeń po bokach obłożony jest sidewallem z ABSu lub innego tworzywa, które chroni go przed uszkodzeniami oraz tłumi drgania. Pod włoknem szklanym a nad ślizgiem wpuszczone są krawędzie. Ostatnią rzeczą którą trzeba wymienić są inserty do których montowane są wiązania snowboardowe. Tak wygląda podstawowa budowa deski snowboardowej ale w zależności od modelu deski snowboardowej mogą dochodzić jeszcze pasy z carbonu, kevlaru i inne rozwiązania technologiczne.

Deski snowboardowe możemy podzielić ze względu na przeznaczenie na następujące kategorie: allmountain, freestyle, freeride, sbx oraz race. Deski allmountain jak sama nazwa wskazuje to uniwersalne i wszechstronne konstrukcje które zostały stworzone do tego aby radzić sobie w każdych warunkach. Na takiej desce najlepiej zaczynać przygodę ze snowboardem. Deski snowboardowe allmountain najlepiej sprawdzają się w jeździe po przygotowanych trasach ale również dobrze spisują się w snowparku czy poza trasą. Deski freestylowe stworzone są dla fanów akrobacji wykonywanych na skoczniach, poręczach i innych przeszkodach. W tej grupie można rozróżnić deski dedykowane bardziej na skocznie oraz takie które lepiej sprawdzą się na przeszkodach jibbowych (boxy, raile). Deski freerideowe to takie które zostały zaprojektowane do jazdy w głębokim śniegu, poza trasami. Środek ciężkości w tego typu deskach przesunięty jest na tył, tak aby manewrowanie w głębokim śniegu było łatwiejsze. Deski sbx i race to mniej popularny sprzęt który został stworzony odpowiednio do snowboard crossu oraz do slalomu.

Wybór deski snowboardowej

W naszym sklepie znajdziesz duży wybór desek snowboardowych na każdą kieszeń i na każdy poziom zaawansowania. W ofercie znajdziecie deski męskie i damskie do każdego stylu jazdy. Dla początkujących i miłośników dynamicznej jazdy po przygotowanych trasach mamy deski snowboardowe ALLMOUNTAIN. Dla rajderów których kręcą freestylowe ewolucje mamy duży wybór desek twintipowych z rockerem, camberem, flatem czy gullwingiem. Dla miłośników jazdy poza trasami mamy spory wybór desek freeride'owych w tym także deski splitboardowe. W naszej ofercie znajdziecie deski takich marek jak Pathron, Capita, K2, Raven, Volkl, Stepchild, Endeavor, Bataleon.

Jak widzisz desek snowboardowych jest do wyboru do koloru ale nie kolorem ani wzorem powinniśmy się kierować w pierwszej kolejności. Wybór deski uwarunkowany jest typ co chcesz na niej robić oraz jakie masz umiejętności. Wybór długości deski zależał będzie od Twojej wagi, czasem dochodzi do tego też rozmiar buta czy przeznaczenie. Nie ma tutaj jednej i prostej podpowiedzi. O tym na co zwrócić uwagę przy wyborze deski snowboardowej przeczytasz w naszym poradniku gdzie szerzej opisaliśmy to zagadnienie. Jeśli po lekturze poradnika nadal masz problem z wyborem właściwej deski to napisz do nas, a z chęcią pomożemy Ci wybrać odpowiedni sprzęt dopasowany do Twoich potrzeb i umiejętności.