Wiązania snowboardowe

Gwarancja: 24 miesiące
Wysyłka: 24 godziny
Koszt wysyłki: Wysyłka gratis!
Producent: Flux
Oblicz ratę

Flux DS (black) to flagowy model o umiarkowanej sztywności, wyposażony w nowe paski Waffle oraz Versa, które zapewniają kapitalne trzymanie buta a co za tym idzie doskonałe czucie i reakcję deski. Deska czuje każdy ruch kolana, łatwiej więc ją docisnąć, wygiąć by uzyskać pop, łatwiej więc o wybicie i dynamiczną jazdę. Tradycyjne śrubki zostały tutaj zastąpione zaciskami UU fit, dzięki temu pracująca łyżka, czy pasek nie ma możliwości poluzowania się. Flux DS to inwestycja na lata, można zmieniać buty, deski, ale dobre wiązania służą latami.

NOWE pompki BERR BUCKLE - świeżo opracowane, dłuższe klamerki pompek pozwalające szybciej i łatwiej dopiąć wiązania. Ostatnie dopięcie nie wymaga wysiłku. W razie potrzeby mamy otwieracz do butelek. Teraz zapinanie Fluxów jest jeszcze szybsze, czasami wystarczy tylko raz czy dwa ruszyć pompką by pasek mocno już trzymał. Uwalnianie nogi bez zmian, pompki odpinają się bezproblemowo. 

System UU FIT (opatentowany) - dolny, górny pasek oraz łyżka wiązania połączone są z płytą wiązania za pomocą specjalnego systemu z "motylkami", tu nie ma mowy o jakimkolwiek dokręcaniu śrubek na stoku, gdyż nic się nigdy nie odkręci.


Płyta wiązania - Ultima base - ULTIMA base - najnowsza konstrukcja, bardzo lekka i wytrzymała. Wyższy profil, łagodnie opadający, daje desce większy pop, możliwość komfortowej szybkiej zmiany krawędzi. Zintegrowana piętka z płytą czyni te wiązania znacznie mocniejszymi od wiązań z przykręcaną piętką. Błyskawiczne przeniesienie sił na deskę, dobry docisk krawędzi.


Amortyzacja płyty - HYBRID FOOTBED - hybrydowa, częściowo wykonana z miękkiej pianki by tłumić uderzenia i wibracje, częściowo z twardej, by mieć lepszą kontrolę nad deską. Jazda dzięki temu jest pewniejsza i bardziej płynna. Uderzenia przy lądowaniu są tu nadal  dobrze amortyzowane.


wspomaganie docisku krawędzi - Deck&edge sensors - w kluczowych miejscach w amortyzatorach płyty umieszczono specjalne sensory mocniej przenoszące siły na deskę. Działa to podobnie jak canting a kolana są w naturalnej pozycji.


Pasek górny - NOWY - Waffle strap - nowy, dwuwarstwowy pasek zapewnia bezproblemowe przekazanie energii na deskę a przy tym łatwo dopasowuje się do kształtu buta. Pasek ten można tak ustawić, by buty miały ograniczoną możliwość bezproduktywnego uginania się do przodu

UU Fit system trzymania buta – górne paski, zarówno ten z pompką jak i zębaty, w swojej neutralnej pozycji, odgięte są w drugą stronę. Dzięki temu, po zapięciu paska dociska on buta do łyżki ze wszystkich stron, dając naturalne czucie deski i większy komfort jazdy. Siły rozchodzą się równomiernie, nie ma punktów nacisku.


Pasek dolny -  FTM Versa - zapinanie na przód buta lub opcjonalnie od góry. Został on zminimalizowany, wykonany z miększego tworzywa o bardzo dużej wytrzymałości. Specjalny profil dostosowuje się do kształtu praktycznie każdego buta. Strap ten oczywiście nie ześlizguje się z buta, nawet jeśli nie jest mocno zapięty. Versa jest niewrażliwy na "szorowanie" nim po stoku.


łyżka czyli highback - Ultima Wing Higback -  lekki, średniej sztywności, z charakterystycznymi zagięciami "skrzydełkami", które pozwalają nam lepiej docisnąć nose/tail deski, każdy trick jest więc łatwiejszy do wykonania. Dzięki systemowi ustawienia kąta jego pochylenia, wzorcowo wręcz, przekazujący siły na płytę wiązania. Tu nie ma klasycznej regulacji na śrubkę z punktowo działającym klockiem, kąt pochylenia łyżki ustawia się śrubkami mocującymi ją w płycie wiązania. Cały highback (łyżka) opiera się na piętce wiązania, siły rozchodzą się więc równomiernie, i co ważne, nie ma żadnych przerw w kontakcie, ani drgań, pomiędzy nimi.


amortyzacja łyżki - Hybrid Cushion - podwójnej gęstości pianka EVA zapewnia nadal dobre tłumienie drgań ale podwyższa szybkość przenoszenia sił na deskę.


stabilizator płyty - Custom Stabilizer - nakładki stabilizujące (demontowalne) na tył płyty poprawiają docisk deski.

Toolless Lever - wszystkie ustawienia bez użycia śrubokręta, bardzo przydatne na stoku.


Pedały gazu - przedni i tylny, regulowane, wysuwane w celu dokładnego ustawienia wielkości płyty wiązania do swojego buta.


Flex: 6 (1-10)


Dobór rozmiaru:
S - buty 36 - 39
M - buty 40 - 43
L - buty 44 - 48

Wiązania snowboardowe

  • Płeć: 

    męskie

  • Przeznaczenie: 

    freestyle

Polecamy również...