Gogle snowboardowe

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Gogle to jedna z tych rzeczy bez której teoretycznie można się obejść na stoku ale w praktyce okazuje się że jest to ciężkie do wykonania. Gogle przydają się w zasadzie w każdych warunkach i chronią nasze oczy przed szkodliwym promieniowaniem UV, przed wiatrem, przed mrozem, przed padającym śniegiem, a dodatkowo poprawiają widoczność w słoneczne i pochmurne dni. W naszej ofercie znajdziecie bardzo duży wybór gogli takich marek jak Electric, Dragon, Neon, Majesty, Tripout, BOB. W ofercie znajdziecie gogle z szybami lustrzanymi, z szybami jednokolorowymi, z wymiennymi szybkami w zestawie a także same wymienne szyby.

Gogle snowboardowe - jakie wybrać ?

Przeglądając ofertę gogli można dostać oczopląsu ale coś przecież trzeba wybrać. Co brać pod uwagę przy wyborze gogli? Poza tym że gogle muszą Ci się podobać, powinny być wykonane z dobrych jakościowo materiałów, dobrze przylegać do twarzy, powinny mieć dobrą wentylację oraz odpowiednią szybę.

Szyby w goglach podzielone są na kategorie (od CAT0 do CAT4) o których decyduje przepuszczalność światła VLT którą wyrażamy w procentach. Im wyższa liczba przy kategorii szybki tym przepuszczalność światła jest większa. Szybki CAT0 i CAT1 czyli te które przepuszczają najwięcej światła najlepiej sprawdzą się podczas jazdy wieczornej oraz jazdy przy padającym śniegu, dużym zachmurzeniu czy we mgle. Są to najczęściej szybki bezbarwne, żółte, jasno zielone. Szybki CAT3 i CAT4 najlepiej sprawdzą się podczas jazdy w słoneczne dni. Zwłaszcza w klimacie wysokogórskim przydają się gogle z ciemną szybką. To tam słońce operuje najmocniej i o zapalenie spojówek nie trudno. Szybki CAT3 i CAT4 to najczęściej tzw szyby z powłoką lustrzaną. Jeśli chcemy być idealnie przygotowani na każde warunki pogodowe to najlepszym wyborem będą gogle z dwiema szybkami np. CAT0 lub CAT1 na słabe warunki pogodowe oraz CAT3 lub CAT4 na słoneczną pogodę. Ciekawą opcją są także gogle z szybami które automatycznie dopasowują się do panujących warunków lub gogle z elektroniką za pomocą której ręcznie możemy zmieniać przepuszczalność światła.

Gogle cylindryczne czy sferyczne?

Gogle snowboardowe czy narciarskie dostępne są szybami cylindrycznymi oraz sferycznymi. Szybka cylindryczna to taka która jest wycięta z płaskiego arkusza natomiast szybka sferyczna wycięta jest z kuli. W teorii szyba sferyczna zapewnia szersze pole widzenia ale w praktyce nie zawsze jest to wyraźnie zauważalne gdyż dużo zależy od konstrukcji samych gogli i od wielkości szyby.