Wczytuję dane...

Deski sup Aqua Marina 2019

Witajcie po kilkudniowej przerwie. Dzisiaj chcemy wam zaprezentować nową kolekcję desek sup marki Aqua Marina. Zmian jest dużo bo w zasadzie cała kolekcja została przeprojektowana, pojawiły się też nowości w postaci desek touringowych, nowych akcesoriów. Mieliśmy już okazję widzieć na żywo nowe deski i obiektywnie mówiąc wygląda to bardzo dobrze. Kolekcja prezentuje się bardzo spójnie pod względem graficznym, a same deski są bardziej dopracowane. Nie widać śladów po kleju czy innych niedoróbek. Widać natomiast dbałość producenta o detale i rozwój liniii produktowej.

Z istotnych zmian "na plus" poza nowymi modelami o których napiszę w dalszej części to w końcu zestawy zostaną wyposażone w pompki dwukierunkowe, którymi szybciej napompujemy deskę. W zestawach znajdziemy także leash - linkę bezpieczeństwa którą z jednej strony przypinamy na kostkę a z drugiej do deski. Deski z grupy allround oraz allround advanced będą miały również w zestawie wiosło, a zatem klient otrzyma kompletny zestaw do paddlowania.

akcesoria sup aqua marina

Kolekcja podobnie jak w zesłym sezonie została podzielona na kategorie: Allround, Allround Advanced, Touring, Race, River, Fitness, Youth, Multi-Person, Speciality.

Deski sup z kategorii Allround

Jeśli chodzi o modele desek w tej grupie to wygląda to podobnie jak w zeszłym sezonie czyli znajdziemy tu Breeze, Vapor oraz Fusion. Wszystkie deski mają zmieniony kształt oraz inne długości niż te znane dobrze z poprzednich kolekcji. Wszystkie deski sup z tej grupy posiadają możliwość przypięcia siedziska kajakowego. Dodatkowo Breeze i Vapor mają obecnie 12cm grubości a nie 10 jak to było do tej pory. Na pewno wpłynie to na zwiększenie sztywności wsomnianych desek. 

Aqua Marina Breeze 9'0" (275cm x 76cm x 12cm)

deska Aqua Marina Breeze 2019

Aqua Marina Vapor 9'10" (300cm x 76cm x 12cm)

deska sup Aqua Marina Vapor 2019

Aqua Marina Fusion 10'4" (315cm x 76cm x 15cm)

Aqua Marina Fusion 2019

Deski z kategorii Allround Advanced

Deski z tej kategorii to podobnie jak w zeszłym sezonie Thrive, Magma, Beast oraz nowy Triton i Atlas. Atlas to następca modelu Monster i nie wiedzieć czemu wszystkie deski zachowały swoją nazwę a ta jedyna nie. Cóż widać producent miał jakiś inny pomysł. Jeśli chodzi o zmiany to wszystkie deski z tej grupy będą miały w zestawie wiosło czego nie było w zeszłym sezonie. Jeśli chodzi o samo wiosło to nie wiele się zmieniło ale mam wrażenie że pióro jest sztywniejsze. Kształt desek podobnie jak w przypadku grupy allround został zmieniony. Jeśli chodzi o długości to tutaj Thrive troszkę nam urósł i ma długość 10'4, a reszta desek ma zachowaną długość z zeszłego sezonu. Fajnie że pojawił się nowy model Triton o długości 11'2" który uzupełnia lukę między 10'10 a 12. Będzie to na pewno fajny wybór dla większych i cięższych użytkowników. Zdjęcia do końca nie odzwierciedlają tego jak deski się prezentują na żywo ale muszę przyznać że wyglądają lepiej niż na zdjęciach.

Aqua Marina Thrive 10'4" (315cm x 79cm x 15cm)

sup Aquarina Thrive 2019

Aqua Marina Beast 10'6" (320cm x 81cm x 15cm)

sup aqua marina beast 2019

Aqua Marina Magma 10'10" (330cm x 81cm x 15cm)

sup aqua marina magma 2019

Aqua Marina Triton 11'2" (340cm x 81cm x 15cm)

sup aqua marina triton 2019

Aqua Marina Atlas 12'" (366cm x 84cm x 15cm)

sup aqua marina atlas 2019

Kategoria desek touring

Deski touringowe to nowość w tym sezonie i uzupełnienie oferty o brakującą grupę produktową. Mamy tutaj dwa modele : Hyper 11'6" oraz Hyper 12'6". Jak przystało na deski touringowe ich kształt jest bardziej szpiczasty przez co można pływać szybciej, a tym samym pokonywanie dłuższych dystansów jest łatwiejsze. Deski mimo swojego kształtu są w środkowej części dosyć szerokie więc nawet początkujący nie powinni mieć większych problemów z opanowaniem tej deski.  Teraz najciekawsze - oba modele touringowe są wykonane w technologii dwukomorowej! Jak się przyjrzysz to zobaczysz w środkowej części jest widoczna niewielka podłużna komora (belka). Dzięki temu deska jest po pierwsze bezpieczniejsza. Nawet gdyby zdarzył się jakiś wypadek i przebiłbyś komorę główną to masz jeszcze komorę dodatkową o pojemności 50l która pomoże Ci się utrzymać na powierzchni wody i dopłynąć do bezpiecznego miejsca. Druga zaleta tego rozwiązania to dodatkowe usztywnienie konstrukcji w środkowej części. Deski Hyper posiadają na dnie rufy wklejoną specjalnie wyprofilowaną taśmę, która ma sprawiać że deska będzie szybsza. Czy to działa to się okaże ale wiemy że Starboard w zeszłym sezonie wprowadził takie rozwiązanie. Deski touringowe posiadają w zestawie statecznik o innym kształcie oraz nowy plecak z dużą komorą zamykany na zamek błyskawiczny.

sup aqua marina hyper 2019

Kategoria desek race

W tej grupie desek dostępne są dwa bliźniacze modele o długości 12'6" (381cm) oraz 14'0" (427cm). To jedyne deski które w kolekcji Aqua Marina zostały wykonane w technologii dwuwarstwowej. Deski charakteryzuje wysoka sztywność konstrukcji, ale jak to deski raceowe są przeznaczone dla wprawionych paddlerów. Podobnie jak w deskach touringowych na dnie rufy wklejony jest specjalnie uformowany pasek który ma być pomocny przy przy pływaniu z większymi prędkościami. Deski raceowe posiadają też kickpad który ułatwia nawroty, a także nowy sportowy statecznik. sup aqua marina race 2019

Kategoria desek fitness

W tej grupie pojawił się nowy model Dhyana 11'0", który może być ciekawą opcją dla miłośników fitnessu jak i dla początkujących Pań do rekreacyjnego pływania na krótkich dystansach. Deska wyróżnia się dużą szerokością - ma aż 91cm w najszerszym miejscu. To sprawa że jest niezwykle stabilna. Drugą nowością w tej kategorii jest stacja do jogi do której można przycumować 8 desek, a na środku instruktor będzie miał odpowiednio dużo miejsca by prowadzić zajęcia. aqua marina dhyana 2019

aqua marina yoga dock 2019Jak widzisz nowa kolekcja prezentuje się niezwykle interesująco. Pierwsza dostawa będzie w połowie listopada więc będziesz mógł/mogła sprawić komuś niezwykły prezent świąteczny. Zapraszamy na stronę https://proboarder.pl/aqua-marina