Wczytuję dane...

Longboard

Kolejność:
Wyświetl po produktów

Longboard to "pojazd" , który stanowi odmianę tradycyjnych deskorolek. Posiada jednak nieco inną specyfikację techniczną, w tym również zmieniony kształt. To sprzęt, który jest przeznaczony zarówno dla osób doświadczonych, jak i dopiero rozpoczynających swoją przygodę z longboardingiem.

Longboard dla początkujących - jaki wybrać?

Longboard do cruisingu to jeden z popularnych wyborów dla początkujących, ponieważ jest przeznaczony do jazdy w warunkach miejskich. Nie służy do wykonywania tricków, choć inne longboardy mogą jak najbardziej posiadać jaką właściwość. Głównym elementem sprzętu jest długi desk, który posiada bardziej wyprofilowany kształt, niż jest to w przypadku deskorolek. Deski mogą być naprawdę długie i elastyczne. Niektóre z nich cechują się rozmiarem dochodzącym do ponad jednego metra. Longboardy posiadają zwiększoną średnicę kół, które zapewniają efektywną jazdę po równej powierzchni. Duże koła sprawiają, że pojedyncze odepchnięcie pozwala pokonać całkiem spory obszar. Longboard dla początkujących powinien posiadać dosyć uproszczoną budowę i być łatwy w obsłudze. Warto zwrócić także uwagę na jego wagę całkowitą oraz łatwość pokonywania zakrętów.

Zaawansowane longboardy nie tylko dla znawców

Podczas rozpoczynania przygody z longboardem można rozważyć zakup longboardu elektrycznego z silnikiem. To sprzęt dla osób, które chcą łatwiej opanować tajniki poruszania się tym pojazdem i nie do końca zależy im na tym aby się przy tym wysilać. To wręcz idealny longboard do jazdy po mieście,  zwłaszcza jeśli np chcemy się szybko i sprawnie przedostać z punktu A do punktu B. Minusem jest jednak jego cena. Wśród typów longboardów przeznaczonych dla nieco bardziej zaawansowanych użytkowników wyróżnia się m.in. model dancer, freestyle, drop through czy downhill. Każda z nich posiada nieco inną specyfikację, np. odległość rozstawienia osi oraz grubość blatu. Podczas wybierania odpowiedniego modelu warto zwrócić uwagę na jego osprzęt. Longboard powinien posiadać sprawdzone, flagowe trucki i wysokiej jakości koła.