Wczytuję dane...

Wiązania snowboardowe

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

    Podstawą bezpiecznej jazdy snowboardowej są oczywiście wiązania snowboardowe. To one utrzymują buty odpowiedniej pozycji i pozwalają na dobrą i bezpieczną jazdę. Ważne, aby były odpowiednio dobrane do rodzaju snowboardu oraz buta. Odpowiednio dobrane wiązania snowboardowe powinny być dopasowane do stylu jazdy, umiejętności uczestników snowboardu oraz pasować do buta. Źle dobrane wiązania mogą nie zapewniać komfortowej jazdy, ale także stać się uciążliwe i uciskać stopę w bucie.

    Rodzaje wiązań snowboardowych

    Można wyróżnić dwa rodzaje wiązań: twarde i miękkie. Twarde wiązania stosowane są głównie w jeździe slalomowej oraz do ściągania się w snowboard crossie. Każdy, kto chce na poważnie uprawiać jedną z tych dwóch dyscyplin będzie skazany na wiązania twarde. Do większości desek sprawdzą się natomiast wiązania miękkie, które dają poczucie swobody oraz są komfortowe w użytkowaniu. Wiązania miękkie zapina się klasycznie, czyli dwoma paskami z pompkami lub za pomocą systemu szybkiego wiązania, np. FASTEC. Wiązania snowboardowe FASTEC, zostały wyposażone w system szybkiego otwierania i zamykania, którego zasada działania polega na odchyleniu łyżki (highbacka) do tyłu, a następnie wsunięciu lub wysunięciu buta z podstawy wiązania. Dzięki temu błyskawicznie można przygotować się do jazdy. To ciekawe i komfortowe rozwiązanie dla osób, które preferują jazdę rekreacyjną po przygotowanych trasach.

    Sprawdzone marki – wiązania snowboardowe Pathron

    W szerokiej ofercie wiązań snowboardowych bez problemu każdy znajdzie coś dla siebie. Można u nas kupić wiązania snowboardowe damskie, które zostały stworzone z myślą o kobietach, dla których wygląd ma znaczenie - wiązania dostępne są w ciekawej, kobiecej kolorystyce. Można bez problemu dopasować je do deski snowboardowej oraz pozostałego sprzętu snowboardowego. W naszej ofercie znajdziecie duży wybór wiązań klasycznych oraz wiązania FASTEC. Na naszych wirtualnych półkach znajdziecie wiązania snowboardowe Pathron, a także wiązania od innych producentów, jak Flux, Union Bindings, Drake, SP, Raven, Switchback czy Rome. Wybierz wiązania dla siebie z oferty Proboarder!