Wczytuję dane...

Wiązania snowboardowe

Kolejność:
Wyświetl po produktów

  Podstawą bezpiecznej jazdy snowboardowej są oczywiście wiązania snowboardowe. To one utrzymują buty w odpowiedniej pozycji i pozwalają na dobrą i bezpieczną jazdę. Ważne, aby były odpowiednio dobrane do rodzaju snowboardu oraz buta. Odpowiednio dobrane wiązania na snowboard powinny być dopasowane do stylu jazdy, umiejętności snowboardera oraz pasować do buta. Źle dobrane wiązania mogą po pierwsze nie zapewniać komfortowej jazdy, ale po co ważniejsze mogą przyczynić się do tego że progress / postęp w nauce jazdy czy doskonaleniu techniki jazdy na desce będzie wolniejszy.  Nieodpowiednio dobrane i źle wyregulowane wiązania mogą także stać się uciążliwe i uciskać stopę w bucie.

  Rodzaje wiązań snowboardowych

  Można wyróżnić dwa rodzaje wiązań: twarde i miękkie. Twarde wiązania stosowane są głównie w jeździe slalomowej oraz do ściągania się w snowboard crossie. Każdy, kto chce na poważnie uprawiać jedną z tych dwóch dyscyplin będzie prędzej czy później "skazany" na wiązania twarde. Snowboardziści wybierający twarde deski i wiązania to jednak tylko niewielki odsetek wśród riderów. Zdecydowana większość stawia na tzw. sprzęt miękki. Do desek tego typu najlepsze są wiązania miękkie, które dają poczucie swobody oraz są komfortowe w użytkowaniu. Wiązania miękkie można podzielić na kilka typów z których najpopularniejsze to wiązania strap-on do których wkłada się buta od góry i zapina dwoma paskami. Drugi popularny typ to tzw. wiązania z systemem szybkiego zapinania, (np. FASTEC), w których buta wsuwa się od tyłu po wcześniejszym odchyleniu łyżki. Łyżka po odchyleniu do tyłu automatycznie poluzowuje pasek na kostkę. Całość trwa kilka chwil dzięki czemu błyskawicznie można przygotować się do jazdy. To ciekawe i komfortowe rozwiązanie dla osób, które preferują jazdę rekreacyjną po przygotowanych trasach. Mniej popularne wiązania snowboardowe to tzw. Step-In oraz Step-On.

  Ustawienie i dopasowanie wiązań

  Wybór odpowiednich wiązań na snowboard to połowa sukcesu. Druga połowa sukcesu to ich prawidłowe ustawienie i regulacja dopasowania do buta. Chodzi w pierwszej kolejności o prawidłowe wyregulowanie pasków które powinny być równomiernie rozmieszczone na bucie. Strap w optymalnej pozycji powinien znajdować się na środku buta w okolicy kostki i na palcach. Pozwoli to uniknąć szybkiego zużywania się pasków zębatych oraz zapewni Ci najlepsze trzymanie. Kolejna rzecz którą trzeba wyregulować to dopasowanie rozmiaru wiązania do rozmiaru buta. Reguluje się to za pomocą zmiany położenia piętki oraz "pedału gazu" i "pedału hamulca" jeśli taki występuje. Po wyregulowaniu wiązań trzeba je jeszcze przykręcić do deski we właściwy sposób. Ważne aby podstawa wiązania była równomiernie rozłożona względem krawędzi. Jeśli płyta wiązania wystaje poza krawędzie deski i nie da się już jej zmniejszyć to znaczy że nie uda nam się uzyskać optymalnego ustawienia. Więcej o ustawieniu i regulacji przeczytacie w naszym poradniku (link/baner znajdziesz poniżej).

  Sprawdzone marki – wiązania snowboardowe Union

  W szerokiej ofercie wiązań snowboardowych bez problemu każdy znajdzie coś dla siebie. Mamy duży wybór tanich wiązań snowboardowych dla osób rozpoczynających przygodę ze snowboardem oraz dla tych które nie chcą dłużej wypożyczać sprzętu i wolą zainwestować w niedrogi ale własny sprzęt. Mamy też w ofercie wiązania dla doświadczonych snowboardzistów którym zależy przede wszystkim na lekkich materiałach, nowych technologiach a nie koniecznie na cenie. Nasza oferta jest pełnowymiarowa tzn. znajdziecie u nas wiązania miękkie do jibbingu i freestyleu, o średniej sztywności do jazdy w parku i po przygotowanych trasach jak i sztywne dla miłośników freerideu i technicznej jazdy po wymagających trasach. Możecie u nas kupić wiązania męskie oraz wiązania snowboardowe damskie, które zostały stworzone z myślą o kobietach. Panie dużą wagę przywiązują do aspektów wizualnych więc wiązania muszą być ładne, wygodne i trwałe. Damskie wiązania z naszej oferty dostępne są w ciekawej, kobiecej kolorystyce. Można bez problemu dopasować je do deski snowboardowej oraz pozostałego sprzętu snowboardowego. W naszej ofercie znajdziecie duży wybór wiązań klasycznych oraz wiązania FASTEC.

  Wiązania snowboardowe damskie i męskie w ofercie Proboarder

  W sklepie Proboarder znajdziecie nowoczesne i niezawodne wiązania snowboardowe Pathron, a także wiązania od innych renomowanych producentów, jak Union Bindings, Drake, SP, Raven. Wszystkie wykonane ze starannie dobranych materiałów z zastosowaniem nowoczesnych technologii, dlatego świetnie układają się na bucie i są komfortowe w użytkowaniu. Bogata oferta wiązań snowboardowych damskich i męskich sprawia, że bez problemu dobierzesz odpowiednie wiązanie dopasowane do indywidualnych umiejętności, ulubionego stylu jazdy, potrzeb i oczekiwań. Wybierz wiązania dla siebie z oferty Proboarder! Zapewniamy atrakcyjne ceny, bezpieczne opcje płatności, profesjonalną obsługę i fachowe doradztwo oraz szybką wysyłkę zamówionych snowboardowych wiązań damskich i innych akcesoriów. Serdecznie zapraszamy do wygodnych zakupów online lub stacjonarnie!

  dobór wiązań snowboardowych
  ustawienie i regulacja wiązań snowboardowych