Wczytuję dane...

Gogle snowboardowe

Kolejność:
Wyświetl po produktów

  Gogle snowboardowe to jedna z tych rzeczy, bez której teoretycznie można obejść się na stoku. Jednak w praktyce okazuje się, że jest to ciężkie do wykonania. Gogle przydają się w zasadzie w każdych warunkach i chronią nasze oczy przed takimi czynnikami, jak szkodliwe promieniowanie UV, wiatrem, mróz czy padający śnieg. Dodatkowo poprawiają one widoczność w słoneczne i pochmurne dni. W naszej ofercie znajdziecie bardzo duży wybór gogli takich marek jak Electric, Dragon, Neon, Tripout, BOB, Pathron, Roxy. W ofercie znajdziecie gogle snowboardowe męskie i damskie z szybami lustrzanymi, szybami jednokolorowymi, wymiennymi szybkami w zestawie, a także same wymienne szyby.

  Gogle snowboardowe męskie i damskie

  Przeglądając ofertę gogli można dostać oczopląsu, ale trzeba wybrać odpowiedni dla nas model. Co brać pod uwagę przy wyborze gogli? Poza tym, że gogle muszą Ci się podobać, powinny być wykonane z dobrych jakościowo materiałów, dobrze przylegać do twarzy, a także mieć dobrą wentylację oraz odpowiednią szybę. Szyby w goglach podzielone są na kategorie (od CAT0 do CAT4), o których decyduje przepuszczalność światła VLT – wyrażamy ją w procentach. Im wyższa liczba przy kategorii szybki, tym przepuszczalność światła jest większa. Szybki CAT0 i CAT1, czyli te przepuszczające najwięcej światła, najlepiej sprawdzą się podczas jazdy wieczornej oraz jazdy przy padającym śniegu, dużym zachmurzeniu czy we mgle. Są to najczęściej szybki bezbarwne, żółte lub jasno zielone. Szybki CAT3 i CAT4 najlepiej sprawdzą się podczas jazdy w słoneczne dni. Zwłaszcza w klimacie wysokogórskim przydają się gogle z ciemną szybką. To tam słońce operuje najmocniej – nie trudno nawet o zapalenie spojówek. Szybki CAT3 i CAT4 inaczej nazywamy szybami z powłoką lustrzaną.

  Gogle na snowboard i narty

  Jeśli chcemy być idealnie przygotowani na każde warunki pogodowe, najlepszym wyborem będą gogle z dwiema szybkami np. CAT0 lub CAT1 na słabe warunki pogodowe, oraz CAT3 lub CAT4 na słoneczną pogodę. Ciekawą opcją są także gogle z szybami, które automatycznie dopasowują się do panujących warunków. Możesz także wybrać gogle z elektroniką, za pomocą której ręcznie zmienisz przepuszczalność światła.

  Zastanawiasz się, czy wybrać gogle cylindryczne czy sferyczne? Gogle narciarskie lub snowboardowe dostępne są właśnie z szybami cylindrycznymi oraz sferycznymi. Szybka cylindryczna to taka, która jest wycięta z płaskiego arkusza, natomiast szybka sferyczna wycięta jest z kuli. W teorii szyba sferyczna zapewnia szersze pole widzenia, ale w praktyce nie zawsze jest to wyraźnie zauważalne, gdyż dużo zależy od konstrukcji samych gogli i od wielkości szyby. Skorzystaj z oferty Proboarder i wybierz gogle narciarskie lub snowboardowe dla siebie!