Wczytuję dane...

Szyby do gogli

Kolejność:
Wyświetl po produktów

Gogle snowboardowe z wymiennymi szybami to jedna z tych rzeczy, bez której nie obejdzie się żaden amator białego szaleństwa. Przydają się w zasadzie w każdych warunkach - kiedy śnieg nie pada i słońce nie świeci, to jest jeszcze wiatr, który przy większych prędkościach powoduje załzawienie oczu. Nie jest to komfortowa sytuacja, a czasami może być to niebezpieczne.

Aby te produkty były w pełni funkcjonalne i przydatne w każdych warunkach, powinny być skonstruowane w taki sposób, aby użytkownik mógł samodzielnie wymienić szybki. Gogle snowboardowe z wymiennymi szybami to zdecydowany must have dla wszystkich osób, które poszukują funkcjonalnych i ergonomicznych akcesoriów, które można zabrać w każdą górską eskapadę.

Szyba wymienna do gogli

Nie ma okularów snowboardowych z jedną uniwersalną szybką, która sprawdzi się optymalnie w każdych warunkach. Inna szyba jest do jazdy w słoneczne dni, inna - do jazdy w dni pochmurne, a jeszcze inna - do aktywności wieczornej przy sztucznym oświetleniu. Oczywiście, trudno sobie wyobrazić sytuację, aby posiadać trzy lub cztery wymienne szyby do gogli, ale dwie to tak naprawdę takie minimum. Pierwsza, tzw. CAT3, służy do jazdy w słoneczne dni. Jeżeli aura jest niekorzystna, a na stoku gromadzą się chmury, warto wyposażyć się w jasnożółtą, jasnozieloną lub jasnoróżową szybkę CAT1. Gogle z wymiennymi szybami, co najmniej dwiema, to optymalne rozwiązanie, które sprawdzi się w większości warunków, w jakich przyjdzie nam jeździć.

W ofercie Proboarder znajdziecie szeroki wybór szyb snowboardowych Born On Board, Dragon, Tripout, Pathron. W ofercie szybki żółte, przezroczyste (clear) oraz szybki lustrzane o różnej przepuszczalności światła. Nie wiesz, w jaki sprzęt zainwestować? Jeżeli masz pytania dotyczące naszych gogli na snowboard, serdecznie zachęcamy do kontaktu. Z przyjemnością rozwiejemy wszelkie wątpliwości.

Dobór szyb do gogli

Bogaty wybór produktów, dostępnych w naszym sklepie, umożliwia znalezienie modelu odpowiedniego do swoich potrzeb. Ale tak szeroki asortyment może też sprawiać trochę kłopotu. Narciarskie gogle z wymiennymi szybami muszą być maksymalnie funkcjonalne, zatem nie można sobie pozwolić na kupienie niepasujących szkieł. Takich, które będą za małe, za duże lub w złym kształcie.

Na co więc zwrócić uwagę przy kupnie tych akcesoriów, aby mieć pewność wyboru odpowiedniego modelu? Pierwszym krokiem jest sprawdzenie specyfikacji producenta Twoich gogli narciarskich lub snowboardowych. To pomoże zidentyfikować szkła kompatybilne z posiadaną przez Ciebie ramką. Nie wszystkie płytki pasują bowiem do każdej ramki. Źle dobrane modele mogą wypadać lub pęknąć przy próbie montażu, dlatego to bardzo ważny krok. Trzeba też wziąć pod uwagę sposób montażu akcesoriów - niektóre działają bowiem na tzw. mechanizm szybkiej wymiany. Wymaga on specjalnie zaprojektowanych, kompatybilnych płytek.

Na koniec sprawdź także, czy kształt, jaki mają wymienne szkła do gogli narciarskich, które planujesz kupić, nie będzie ograniczał pola widzenia i będzie pasował do Twojej twarzy oraz kasku. To wszystko jest bardzo ważne zarówno dla komfortu, jak i maksymalnej widoczności na stoku!

Aby zachować optymalną jakość widzenia i przedłużyć żywotność akcesoriów, niezbędna jest ich odpowiednia pielęgnacja. Gogle narciarskie z wymiennymi szybami po każdym użyciu należy delikatnie przetrzeć miękką szmatką przeznaczoną do okularów, aby uniknąć zarysowań. Jeśli akcesoria są pomoczone śniegiem lub deszczem, odstaw je do wyschnięcia. Przechowuj je w dopasowanym, miękkim pokrowcu, który zapewni ochronę przed uszkodzeniami i zabrudzeniem.