Wczytuję dane...

Deski sup touring

Deski SUP touring to inaczej deski turystyczne które dzięki swojemu kształtowi i wymiarom pozwalają na komfortowe pływanie na długich trasach. Tego typu deski nadają się również dla osób totalnie początkujących ale w takiej sytuacji zalecamy wybór tych szerszych touringów. Szerokość powyżej 79cm będzie odpowiednia dla początkującego SUP surfera. 

Kolejność:
Wyświetl po produktów

    Deska SUP Touring

    Deski touringowe inaczej nazywane turystycznymi to grupa desek która swoją budową i kształtem sprawia że idealnie nadają się do dłuższych wypraw. Dlaczego tak jest? Po pierwsze tego typu deski są dłuższe a to z kolei powoduje że na pokładzie jest więcej miejsca do zabrania bagażu. Na dużej desce touringowej jesteś w stanie spokojnie spakować się na kilkudniowy spływ. Rasowe deski touringowe wyposażone są w dwa bagażniki - z przodu i z tyłu deski. Drugim elementem charakterystycznym dla deski sup touring jest jej kształt. Kadłub ma wyraźnie zwężający się kształt. Zarówno przód deski jak i tył zwężają się mniej więcej od połowy długości w kierunku obu końców. Taki kształt deski sprawia że jest ona szybsza, lepiej sunie po wodzie i lepiej płynie w warunkach lekkiego zafalowania wody.

    Deska SUP touring wymiary

    Deski mogą mieć różne wymiary ale najbardziej popularnym rozmiarem deski touringowej jest długość 12'6" czyli 381cm. Oczywiście są też mniejsze deski touringowe o długości 11'6" (350cm), a czasem zdarzają się też jeszcze mniejsze choć w takim przypadku nie będziemy mogli powiedzieć że jest to rasowa deska touringowa. Duże touringi mogą mieć też długość 14'. Jeśli chodzi o szerokość deski to tutaj również jest spory wybór. Typowy touring ma ok 76cm szerokości. Wówczas deska jest całkiem szybka, dobrze przyśpiesza i jest przy tym cały czas stabilna. Duża grupa touringów ma 81cm szerokości. Przy takie szerokości mówimy o stabilnych deskach z dużymi możliwościami załadunku.