Wczytuję dane...

Deski sup race

Szukasz szybkiej deski SUP do ścigania się lub do intensywnych treningów ? Sprawdź naszą ofertę wyścigowych desek SUP. Posiadamy deski race o różnych szerokościach i długościach. Dla dzieci oraz dla dorosłych. Wybieraj spośród sprawdzonych marek jak Gladiator, Aqua Marina, NSP, Starboard, JP-Australia. 

Kolejność:
Wyświetl po produktów

Deski sup race to propozycja dla nieco bardziej doświadczonych i ambitnych wioślarzy. Strzelisty kształt i zdecydowanie mniejsza szerokość deski w porównaniu do allroundów czy touringów dają możliwość rozwijania większej prędkości.  Pływanie na takiej desce wymaga jednak dużo większej wprawy od SUP surfera. Dobre opanowanie równowagi oraz prawidłowa technika wiosłowania to podstawy aby zacząć pływać na wyścigowej desce SUP i mieć z tego radość.

Jaki rozmiar deski SUP race ?

Najpopularniejszym rozmiarem deski SUP do ścigania się jest 14' czyli 425cm. To długość deski na której ścigają się zawodnicy na Mistrzostwach Świata oraz na każdych innych zawodach. Szerokość takiej deski to już kwestia nieco bardziej indywidualna i zależy od własnych preferencji oraz gabarytów zawodnika. Profesjonalna deska SUP race to sztywna konstrukcja, która pozwala na uzyskanie najlepszych parametrów i osiągów. Choć istnieją bardzo dobre deski race pompowane, które mogą rywalizować z niektórymi deskami sztywnymi to profesjonaliści wybierają deski twarde. 

Jeżeli jesteś ambitnym amatorem i nie koniecznie zależy Ci na startach w zawodach to wybór pompownaje deski sup race jest jak najbardziej sensowny. Na pewno będizesz mógł wejść na nowy poziom swoich umiejętności i nie będziesz miał problemów z transportem i przechowywaniem takiej deski.