SUP

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

Paddleboarding - co to takiego ?

SUP (Stand Up Paddle) to szybko rozwijający się sport wodny, który może uprawiać każdy bez względu na wiek i kondycję. Stand Up Paddle to nic innego jak pływanie w pozycji stojącej na desce podobnej do deski windsurfingowej z tą różnicą że zamiast żagla mamy wiosło. To świetny sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu na powietrzu. Pływając na desce SUP na nowo odkryjesz miejsca które do tej pory były dla Ciebie niedostępne albo znałeś je z perspektywy lądu. Przy okazji w całkiem niepozorny sposób angażujesz 90% swoich mięśni! Podczas SUPowania pracują mięśnie nóg, rąk, ramion, pleców, brzucha - to prawdziwy fat killer i sposób na pozostanie w dobrej formie w dobie siedzącego trybu życia!

Deska SUP z wiosłem - tylko tyle potrzeba do szczęścia

Aby zacząć przygodę z wiosłowaniem na stojąco będziesz potrzebował deskę z wiosłem. To podstawowy sprzęt bez którego nie da się obejść. Oczywiście podczas pływania przydają się też inne akcesoria jak leash (smycz) przypinany z jednej strony do deski a z drugiej na kostkę, kamizelka czy wodoodporny pokrowiec. To wszystko się przydaje ale najważniejsza jest deska i wiosło. W naszym sklepie znajdziesz szeroki asortyment desek sup oraz wioseł. Oferujemy deski sztywne oraz deski pompowane które cieszą się zdecydowanie większą popularnością. Deski pompowane mają tą przewagę że są bardzo łatwe w przechowywaniu i transporcie. Nie potrzebują wiele miejsca, tak więc bez trudu możesz zabrać deskę sup na wakacyjny wyjazd.

W ofercie sklepu znajdziesz sprzęt renomowanych producentów jak Aqua Marina, Bass Sup, Hydro Force, Body Glove, Gladiator, Skiffo, ZRAY, Aquadesign, Lozen, STX, D7 Boards, Mistral, Starboard, BIC, GA Boards. Wybór jest naprawdę duży i każdy znajdzie coś na miarę swoich potrzeb i możliwości.

Wiele oblicz paddleboardingu

Niewątpliwym atutem paddleboardingu jest jego różnorodność - możemy pływać na falach, wybrać się w długą podróż, płynąć po rwącej rzece, ścigać się czy po prostu rekreacyjnie eksplorować pobliskie akweny wodne. Do każdej odmiany paddleboardingu deska różni sięnieco kształtem, długością i szerokością. Najbardziej uniwersalne są deski typu allround, na których spróbujemy wszystkiego po trosze. Deski tego typu są dosyć szerokie i stabilne, a ich długość zazwyczaj nie przekracza 330cm. Nieco węższe, dłuższe i bardziej szpiczaste są deski touringowe czyli takie na których można sprawnie pokonywać długie dystanse. Najwęższe i najdłuższe i przy tym najbardzije niestabilne są deski Race, które służą do ścigania się. Tutaj liczy się tylko prędkość! Krótsze i szersze od allroundów są deski dedykownae do spływów rzecznych, oraz deski do surfowania na falach. W naszej ofercie znajdziecie sztywne i pompowane deski sup, wiosła, pianki, lycry i inne akcesoria przydatne podczas pływania na SUPie. Jeżeli nie znasz się na sprzęcie i nie wiesz na co zwrócić uwagę to zapraszamy do naszego SUP poradnika.