Wczytuję dane...

SUP

W sklepie Proboarder mamy wszystko czego potrzeba do pływania na desce sup na każdym poziomie zaawansowania. Oferujemy paddleboardy, wiosła, kamizelki, torby wodoszczelne, pianki, lycry, akcesoria i wiele innych przydatnych rzeczy. Sami pływamy na desce sup i wiemy co może Ci się przydać. W ofercie tylko sprawdzone marki jak: Starboard, JP-Australia, Gladiator, Aqua Marina, Aztron, Aquatone, Coasto, Skiffo, Jobe, STX, Wattsup, Hydro Force.

.

Kolejność:
Wyświetl po produktów

  SUP (Stand Up Paddle), czyli paddleboarding, to szybko rozwijający się sport wodny, który może uprawiać każdy - bez względu na wiek i kondycję. Stand Up Paddle to nic innego jak pływanie w pozycji stojącej na desce, która jest podobna do deski windsurfingowej. Różnica polega na tym, że zamiast żagla mamy wiosło. To świetny sposób na aktywne spędzanie wolnego czasu na powietrzu. Pływając na desce SUP na nowo odkryjesz miejsca, które do tej pory były dla Ciebie niedostępne albo znałeś je z perspektywy lądu. Przy okazji w całkiem niepozorny sposób angażujesz 90% swoich mięśni! Podczas SUPowania pracują mięśnie nóg, rąk, ramion, pleców, brzucha - to prawdziwy fat killer i sposób na pozostanie w dobrej formie w dobie siedzącego trybu życia!

  Sklep z deskami SUP na śląsku - Katowice i okolice

  Aby zacząć przygodę z wiosłowaniem na stojąco będziesz potrzebował deski z wiosłem. To podstawowy sprzęt, bez którego nie da się obejść. Oczywiście podczas pływania przydają się też inne akcesoria: jak leash (smycz) przypinany z jednej strony do deski, a z drugiej na kostkę. Przydatna jest także kamizelka czy wodoodporny pokrowiec. Jednak najważniejsza jest deska i wiosło. W naszym sklepie znajdziesz szeroki asortyment desek SUP oraz wioseł. Oferujemy deski sztywne oraz deski pompowane, które cieszą się zdecydowanie większą popularnością. Deski pompowane mają tą przewagę, że są bardzo łatwe w przechowywaniu i transporcie. Nie potrzebują wiele miejsca, tak więc bez trudu możesz zabrać deskę SUP na wakacyjny wyjazd.

  W ofercie sklepu znajdziesz deski sup i akcesoria renomowanych producentów, jak Aqua Marina, Aquatone, Hydro Force, Aztron, Body Glove, Gladiator, Skiffo, ZRAY, STX, Starboard, Jobe, Coasto czy JP-Australia. Wybór jest naprawdę duży i każdy znajdzie coś na miarę swoich potrzeb i możliwości. W naszym sklepie stacjonarnym mamy zawsze kilka-kilkanaście napompowanych desek sup na wystawie, kilkadziesiąt sztuk na zapleczu, duży wybór kamizelek asekuracyjnych Jobe, Olimp, wiosła, siedziska sup i inne przydatne akcesoria.

  Wiele oblicz Stand Up Paddle

  Niewątpliwym atutem paddleboardingu jest jego różnorodność - możemy pływać na falach, wybrać się w długą podróż, płynąć po rwącej rzece, ścigać się czy po prostu rekreacyjnie eksplorować pobliskie akweny wodne. W każdej odmianie paddleboardingu deska nieco różni się kształtem, długością i szerokością. Najbardziej uniwersalne są deski typu allround, na których możemy spróbować wszystkiego po trosze. Deski tego typu są dosyć szerokie i stabilne, a ich długość zazwyczaj nie przekracza 330 cm. Nieco węższe, dłuższe i bardziej szpiczaste są deski touringowe, czyli takie, na których można sprawnie pokonywać długie dystanse. Najwęższe, najdłuższe i przy tym najbardziej niestabilne są deski Race, które służą do ścigania się. Tutaj liczy się tylko prędkość! Krótsze i szersze od allroundów są deski dedykowane do spływów rzecznych, oraz deski do surfowania na falach. W naszej ofercie znajdziecie sztywne i pompowane deski SUP, wiosła, pianki, lycry i inne akcesoria przydatne podczas pływania na SUPie. Jeżeli nie znasz się na sprzęcie i nie wiesz na co zwrócić uwagę, zapraszamy do naszego SUP poradnika dla początkujących. Skorzystaj z oferty Proboarder!