Wczytuję dane...

Deski snowboardowe freestyle

Lubisz skocznie i inne przeszkody które można spotkać w snowparku ? A może preferujesz flat tricki, buttery i inne sztuczki wykonywane podczas jazdy po stoku? Sprawdź naszą ofertę desek snowboardowych o charakterystyce freestylowej i wybierz coś dla siebie.

Kolejność:
Wyświetl po produktów

    Deska snowboardowa do freestyle

    Deski snowboardowe do freestyle to szeroka grupa desek które można znaleźć w kolekcji każdego producenta. Tego typu deski ze względu na swój kształt oraz inne parametry najlepiej sprawdzają się podczas wykonywania różnych ewolucji freestylowych na skoczniach, poręczach czy w halfpipie. Główną cechą charakterystyczną desek freestylowych jest idealnie symetryczny kształt czyli tzw. Twin Tip oraz na ogół niższy flex. Pozwala to zawodnikowi na bezproblemową jazdę na switch czyli na drugą nogę. Freestyle jest dosyć szerokim pojęciem dlatego deski snowboardowe tego typu dzielą się jeszcze na mniejsze podkategorie. Można wyróżnić deski snowboardowe do jibbingu czyli jazdy po murkach, poręczach, i innych tego typu przeszkodach. Są też deski deski dedykowane do halfpipe'u. Deski FS również bardzo dobrze spisują się podczas jazdy technicznej po przygotowanych trasach. Nie należy ich zatem przekreślać w rozważaniach nad wyborem nowego snowboardu.

    Jaka długość deski do freestyle'u

    Do freestyle'u zazwyczaj wybiera się krótszą deskę niż w przypadku deski allmountain czy freeride. Krótsza deska jest łatwiejsza w opanowaniu na najeździe na przeszkodzie, na przeszkodzie czy podczas lądowania. Łatwiej jest ją też wprawić w rotację czy złapać w locie za nos lub tail. Krótsza deska snowboardowa jest też zawsze nieco lżejsza od tego samego modelu ale np. 3cm dłuższego.