Wczytuję dane...

Obuwie do wody

Kolejność:
Wyświetl po produktów

Buty do wody na sup

Paddleboarding to rodzaj aktywności która co do zasady nie wymaga posiadania specjalnego obuwia do wody. Istnieją jednak pewne okoliczności kiedy takie buty mogą się przydać. Pierwsza sytuacja to temperatura wody i powietrza. Jeśli planujesz pływać w warunkach wczesnowiosennych lub jesiennych o zimowy nie wspominając to buty na sup są absolutną koniecznością. W przypadku chłodnej wody sprawdzą się "Zwykłe" buty do wody. Buty do wody na sup charakteryzują się tym że mają podeszwę z otworami drenażowymi przez które jest odprowadzana woda. Takie buty często wyglądają bardzo podobnie do obuwia sportowego. Kiedy jednak jest już naprawdę zimno to takie buty będą niewystarczające ponieważ nie chronią one przed przedostawaniem się wody do wnętrza. W tej sytuacji dobrym rozwiązaniem będą wysokie buty neoprenowe za kostkę.

Drugą okolicznością która nakazuje zakładanie obuwia do wody jest rodzaj akwenu w którym przyjdzie nam pływać. Jeśli wybieramy się do Chorwacji to wiadomo że buty są obligatoryjne ze względu na występujące tam jeżowce i kamieniste plaże. W Polsce buty na sup na pewno przydadzą się podczas spływów rzecznych gdzie dno bywa kamieniste, muliste a i często trzeba przenosić deskę. 

Buty neoprenowe 5mm

Buty neoprenowe występują w dwóch konfiguracjach - niskiej i wysokiej. Zarówno buty niskie jak i wysokie oferowane są w różnych grubościach neoprenu. Najczęściej do wyboru są buty o grubości 3 lub 5mm. Te pierwsze spokojnie sprawdzają się w lecie, późną wiosną czy wczesną jesienią kiedy woda ma znośną temperaturę. Zimą, początkiem wiosny czy jesienią najlepiej wybrać wysokie buty neoprenowe o grubości 5mm. Taka grubość neoprenu gwarantuje odpowiedni komfort termiczny.