Wczytuję dane...

Buty snowboardowe damskie

Kolejność:
Wyświetl po produktów

Buty snowboardowe to bardzo ważny element sprzętu snowboardowego ponieważ to rzecz która ma bezpośredni kontakt z częścią naszego ciała. Zatem wygoda i odpowiednie dopasowanie butów do kształtu stopy ma ważny wpływ na to jak się będziemy czuć na stoku. Nie bez znaczenia jest też rodzaj butów i ich sztywność który powinien odzwierciedlać poziom umiejętności i preferowany styl jazdy. W sklepie Proboarder znajdzie duży wybór damskich butów snowboardowych marki Deeluxe, ThirtyTwo czy Northwave. Wszystkie wymienione firmy specjalizują się w produkcji wysokiej jakości obuwia na snowboard.

Damskie buty snowboardowe - na co zwrócić uwagę

Wybierając buty damskie powinniśmy się skupić na butach stworzonych dla kobiet. Kobieca stopa ma inną budowę niż stopa męska, dlatego buty damskie są węższe, mają inaczej wyprofilowaną wkładkę przez co generalnie lepiej "trzymają" nogę w stawie skokowym. Kolejna rzecz na którą należy zwrócić uwagę to sztywność buta czyli jego flex. Buty snowboardowe o niskim fleksie będą na pewno wygodniejsze, dawały większe poczucie swobody podczas jazdy ale będzie się to odbywało kosztem precyzji w kontroli nad deską. Dlatego miękkie buty są dobrym rozwiązaniem dla początkujących dziewczyn które dopiero zaczynają się uczyć jeździć na snowboardzie. Wówczas ruchy wykonywane nogami i stopami będą nieco bardziej stłumione, będą przenosiły wolniej i mniej energii na deskę. Będą w efekcie bezpieczniejsze i bardziej przyjazne do nauki. Dobrym rozwiązaniem będzie też but o średniej sztywności czyli flex 5-6. Taki but będzie dobry do nauki ale również sprawdzi się dla dziewczyn które dobrze jeżdżą na desce i chcą mieć kompromis między wygodą, a dobrą kontrolą nad deską. Sztywne buty snowboardowe to propozycja skierowana dla wąskiego grona riderek, dla dobrze jeżdżących dziewczyn które maja bardzo dobrze opanowaną technikę jazdy i lubią pełną kontrolę nad deską

Niezależnie od sztywności buta do wyboru jest też kilka rodzajów sposobu jego wiązania. W ofercie dostępne są buty snowboardowe wiązane na tradycyjne sznurówki. Są to zazwyczaj podstawowe modele butów aczkolwiek nie ma reguły bo np. ThirtyTwo w swojej ofercie ma też wysokie modele butów snowboardowych które są sznurowane. Popularniejsze w ostatnich latach są jednak różnego rodzaju systemy szybkiego wiązania z BOA na czele. Systemy szybkiego wiązania w butach snowboardowych co do zasady opierają się na zaciąganiu i blokowaniu linek, które w zależności od producenta umieszczone są na języku lub z boku buta. Najbardziej docenianym systemem jest jednak BOA Lacing, który rozpoznamy po charakterystycznym okrągłym pokrętle na języku. Tutaj zasada działania jak i obsługa systemu jest najprostsza i najszybsza. Wystarczy kręcić pokrętłem zgodnie ze wskazówkami zegara a po chwili but będzie już zaciśnięty. Bez wysiłku i z precyzją jaka nam odpowiada. Rozluźnienie buta też jest bardzo proste bo wystarczy jedynie odciągnąć pokrętło "od siebie". Po usłyszeniu charakterystycznego kliknięcia mechanizm blokujący zostaje zwolniony i linka zostaje poluzowana. Prostota i wygoda działania systemu BOA jak również jego duża trwałość i dożywotnia gwarancja sprawiają że buty snowboardowe BOA cieszą się duża popularnością.

Buty snowboardowe damskie - jak mierzymy ?

Niezwykle ważną sprawą przy wyborze butów snowboardowych jest wybór właściwego rozmiaru. Nie może on być ani za mały ani zbyt duży bo prędzej czy później odbije się na komforcie jazdy. Za małe buty może i się delikatnie rozbiją ale tak naprawdę nie ma reguły i gwarancji że tak się stanie. Skorupa buta się nie wydłuży, a but wewnętrzny też nie zawsze na długość się rozbije. W drugą stronę zbyt duże buty będą powodowały dyskomfort podczas jazdy. Nie będzie odpowiedniego czucia, a sam staw skokowy i pięta nie będą odpowiednio unieruchomione. Najlepiej aby buty snowboardowe były dobrane raczej na styk, tak aby duży palec dochodził do końca wkładki w pozycji na prostych nogach ale tak żebyśmy nie czuli przy tym żadnego dyskomfortu.