Wczytuję dane...

Buty snowboardowe

Buty snowboardowe to bardzo ważny element wyposażenia snowboardera dlatego w sklepie Proboarder stawiamy na sprawdzone marki. Niezależnie od tego czy potrzebujesz butów sznurowanych, z systemem szybkiego zapinania czy też z systemem BOA - u nas znajdziesz wygodne buty na snowboard od Ride, Deeluxe, ThirtyTwo, Northwave czy Drake. 

Sprawdź: Buty snowboardowe damskie | Buty snowboardowe męskie | Buty snowboardowe dziecięce

Kolejność:
Wyświetl po produktów

  Buty snowboardowe, obok deski i wiązań, są podstawowym elementem sprzętu snowboardowego. Do jego wyboru powinno się przywiązywać szczególną uwagę. To, co wyróżnia buty snowboardowe, to fakt, że pozwalają utrzymywać w pionie cały staw skokowy. Dzięki temu zapewniają komfortową jazdę oraz zapobiegają złamaniom nogi w kostce w razie niechcianego upadku snowboardzisty. Nieważne czy dopiero zaczynasz, czy jeździsz rekreacyjnie, czy jesteś zaawansowanym riderem – buty muszą być zawsze dopasowane do Twojej stopy tak, aby jazda na desce była bezpieczna.

  Buty snowboardowe – komfort snowboardera

  Dobre buty snowboardowe to podstawa. Jak wiadomo, to właśnie dobre buty snowboardowe damskie lub męskie są pierwszym elementem, który odpowiada za komfort każdego snowboardera. Buty powinny być przede wszystkim wygodne oraz dobrze dopasowane do naszej stopy. Nie mogę być ani za małe ani za duże, a ich sztywność powinna odpowiadać temu, co będziemy robić na desce oraz na jakim poziomie zaawansowania jesteśmy. Nie warto kupować produktów tanich i z niesprawdzonego źródła, gdyż zdrowie jest najważniejsze! Bardzo ważnym czynnikiem w jeździe na desce jest właśnie wygoda. Jeżeli postawi się na komfortowe i solidne buty do snowboardu, można być pewnym, że jazda stanie się przyjemna oraz bezpieczna.

  Rodzaje butów snowboardowych :

  Dobre buty snowboardowe możemy podzielić na twarde i miękkie. Buty twarde wyglądem przypominają buty narciarskie i razem z odpowiednimi wiązaniami są przeznaczone do desek zjazdowych czy do snowboard crossu. Buty snowboardowe miękkie to zdecydowana większość tego, co oferują producenci. Buty tego typu różnią się między sobą sztywnością, sposobem wiązania, ukształtowaniem, wyprofilowaniem wkładki wewnętrznej oraz użytymi materiałami. To wszystko wpływa na cenę końcową butów, która waha się od około 400 zł do 2000 zł za topowe modele. Rozstrzał cenowy jest bardzo duży, ale mamy także duży wybór modeli.

  Dobre buty snowboardowe - dla kobiet i mężczyzn

  Jeśli chodzi o sposób sznurowania, dostępne są trzy rodzaje butów snowboardowych: z klasycznymi sznurowadłami, z systemami zaciągania linek (różne nazwy u różnych producentów) oraz buty z systemem BOA. Tradycyjne sznurówki są zazwyczaj stosowane w podstawowych modelach butów u poszczególnych producentów, ale nie zawsze tak się dzieje. Można też spotkać buty z sznurowadłami za 1000 zł. Buty wiązane na sznurówki mają przeważnie niski lub średni flex i są chętnie wybierane przez jibberów, którym niższa sztywność pozwala na większą swobodę ruchów podczas wykonywania trików. Buty z szybkim systemem wiązania poprzez zaciąganie linek, to wygodne rozwiązanie pozwalające na szybsze zasznurowanie buta oraz na większą precyzję - można mocniej zasznurować but.

  Najwygodniejszym i najbardziej precyzyjnym systemem wiązania jest BOA, czyli system, w którym przy pomocy magicznego pokrętła umieszczonego na języku lub dodatkowo z boku buta wiążemy go tak, jak chcemy i z siłą, jaka nam odpowiada. Kiedy kręcimy pokrętłem linki zwijają się na wewnętrznej szpuli. Nie wymaga to praktycznie żadnej siły i każdy będzie w stanie dobrze i mocno zawiązać buty. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest fakt, że BOA daje dożywotnią gwarancję na działanie systemu. Jeśli zatem po jakimś czasie coś się zacznie dziać, a linka będzie puszczała albo się postrzępi, możesz być pewny, że otrzymasz za darmo części zamienne, które bez problemu wymienisz sam.

  W naszej ofercie znajdziecie damskie buty snowboardowe i męskie z różnymi systemami wiązania takich od producentów jak Ride, Northwave, ThirtyTwo, Deeluxe czy Raven. Dobre buty snowboardowe to sprzęt, w który warto zainwestować.

  Buty snowboardowe z systemem BOA

  Dostępne w naszych propozycjach wysokiej klasy buty z nowoczesnym systemem BOA to połączenie wytrzymałości, komfortu noszenia oraz wszechstronności. Jeśli lubisz szybką, ekstremalną jazdę na desce - te buty snowboardowe są stworzone właśnie dla Ciebie! Nie czekaj - złóż zamówienie w Proboarder! Znajdziesz u nas różne modele popularnych snowboardowych butów BOA damskich, męskich i dziecięcych w bardzo przystępnych cenach! Serdecznie zachęcamy do zakupów online a w przypadku pytań, do kontatku z naszymi specjalistami od sportowych akcesoriów.

  dobór butów snowboardowych
  pomoc w wyborze sprzętu snowboardowego