Buty snowboardowe

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
  Buty snowboardowe obok deski i wiązań są podstawowym elementem sprzętu snowboardowego do wyboru którego powinno się przywiązywać szczególną uwagę. To, co wyróżnia buty snowboardowe, to fakt, że pozwalają utrzymywać w pionie cały staw skokowy, dzięki temu zapewniają komfortową jazdę oraz zapobiegają złamaniom nogi w kostce w razie niechcianego upadku snowboardzisty. Nieważne czy dopiero zaczynasz, czy jeździsz rekreacyjnie czy jesteś zaawansowanym riderem buty muszą być zawsze dopasowane do Twojej stopy tak aby jazda na desce była bezpieczna.

  Dobrze dopasowane buty snowboardowe to podstawa

  Jak wiadomo, to właśnie dobre buty snowboardowe są pierwszym elementem, który odpowiada za komfort każdego snowboardera. Buty powinny być przede wszystkim wygodne oraz dobrze dopasowane do naszej stopy. Nie mogę być ani za małe ani za duże, a ich sztywność powinna odpowiadać temu co będziemy robić na desce oraz na jakim poziomie zaawansowania jesteśmy. Nie warto kupować produktów tanich i z niesprawdzonego źródła, gdyż zdrowie jest najważniejsze! Bardzo ważnym czynnikiem w jeździe na desce jest właśnie wygoda, jeśli postawi się na komfortowe i solidne buty do snowboardu, można być pewnym, że jazda stanie się przyjemna oraz bezpieczna.

  Rodzaje butów snowboardowych

  Buty snowboardowe możemy podzielić na twarde i miękkie. Buty twarde wyglądem przypominają buty narciarskie i razem z odpowiednimi wiązaniami są przeznaczone do desek zjazdowych czy do snowboard crossu. Buty snowboardowe miękkie to zdecydowana większość tego co oferują producenci. Buty tego typu różnią się między sobą sztywnością, sposobem wiązania, ukształtowaniem, wyprofilowaniem wkładki wewnętrznej oraz użytymi materiałami. To wszystko wpływa na cenę końcową butów, która waha się od ok. 400zł do okolic 2000zł za topowe modele. Rozstrzał cenowy jest bardzo duży, ale też i wybór jest duży.

  Jeśli chodzi o sposób sznurowania to dostępne są trzy rodzaje butów snowboardowych: z klasycznymi sznurowadłami, z systemami zaciągania linek (różne nazwy u różnych producentów) oraz z systemem BOA. Tradycyjne sznurówki są zazwyczaj stosowane w podstawowych modelach butów u poszczególnych producentów ale nie zawsze bo można też spotkać buty z sznurowadłami za 1000zł. Buty wiązane na sznurówki mają przeważnie niski lub średni flex i są chętnie wybierane przez jibberów, którym niższa sztywność pozwala na większą swobodę ruchów podczas wykonywania trików. Buty z szybkim systemem wiązania poprzez zaciąganie linek to wygodne rozwiązanie pozwalające na szybsze zasznurowanie buta oraz na większą precyzję - można mocniej zasznurować buta. Najwygodniejszym i najbardziej precyzyjnym systemem wiązania jest BOA czyli system w którym przy pomocy magicznego pokrętła umieszczonego na języku lub dodatkowo z boku buta wiążemy go tak jak chcemy i z siłą jaka nam odpowiada. Kręcąc pokrętłem linki zwijają się na wewnętrznej szpuli. Nie wymaga to praktycznie żadnej siły i każdy będzie w stanie dobrze i mocno zawiązać buta. Niewątpliwą zaletą tego rozwiązania jest fakt że BOA daje dożywotnią gwarancję na działanie systemu. Jeśli zatem po jakimś czasie coś się zacznie dziać, linka będzie puszczała albo się postrzępi to możesz być pewny że otrzymasz za darmo części zamienne które bez problemu sam wymienisz.

  W naszej ofercie znajdziecie damskie buty snowboardowe i męskie z różnymi systemami wiązania takich producentów jak Ride, Northwave, Rome SDS, K2 Snowboarding, Raven.