Wczytuję dane...

Wiosła SUP

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
    Wiosło SUP jest istotnym elementem sprzętu do paddleboardingu bez którego nie byłoby możliwe pływanie na stojąco. W ofercie naszego sklepu znajdują się wiosła dla początkujących do pływania rekreacyjnego jak również dla ambitnych amatorów i zawodowców którzy potrzebują wiosła do ścigania się. Oferujemy wiosła takich marek jak Bass & G-Power, Starboard, Aqua Marina, STX, Mistral.

    Rodzaje wioseł

    Wiosła SUP możemy podzielić ze względu na materiał z którego zostały wykonane oraz ze względu na konstrukcje. Pod względem konstrukcji rozróżniamy wiosła składane oraz wiosła jednoczęściowe. Wiosła składane występują w dwóch wariantach - dwu-częściowe lub trzy-częściowe. Wiosła dwuczęściowe posiadają jedną sekcję w której regulujemy długość drążka. Dzięki temu z jednego wiosła może korzystać wiele osób a samo wiosło mimo że nie jest łatwe w transporcie to charakteryzuje się dużą sztywnością. Wiosła trzyczęściowe są najbardziej mobilnym rozwiązaniem dla posiadaczy pompownaych desek sup. Wiosło po złożeniu mieści się do plecaka razem z deską więc jest łatwe w transporcie i przechowywaniu. Wiosła jednoczęściowe to propozycja dla osób z doświadczeniem, które mają już wyćwiczoną technikę wiosłowania i którym zależy na najlepszych osiągach. Minusem takiego wiosła jest problematyczny transport oraz to że może być ono dopasowane tylko do konkretnej osoby.

    Ze względu na materiał użyty do produkcji wiosła rozróżniamy wiosła aluminiowe, wiosła z włókna szklanego oraz wiosła carbonowe. Te pierwsze najczęściej dołączone są do zestawu z deską i charakteryzują się największą wagą, dużą wytrzymałością ale słabymi osiągami. Dla osób zaczynających przygodę z paddlowaniem czy pływających rekreacyjnie jest to rozwiązanie wystarczające. Osoby szukające lepszego wiosła, o niższej wadze, lepszych osiągach i umiarkowanej cenie mogą postawić na wiosło z włókna szklanego. Wiosła carbonowe to zaś propozycja dla osób którym zależy na najlepszych osiągach. Dzięki bardzo niskiej wadze i specjalnie wyprofilowanemu kształcie pióra możliwe jest uzyskiwanie najlepszych prędkości i najlepszej efektywności wiosłowania.