Wczytuję dane...

Ochraniacze snowboardowe

Kolejność:
Wyświetl po produktów

  Ochraniacze na snowboard

  Mówią że "jak się nie przewrócisz to się nie nauczysz". Oczywiście jest to prawdziwe powiedzenie i tu nie ma co polemizować ale prawdą jest też że upadki na snowboardzie potrafią być niekiedy bardzo bolesne, a czasem także nieprzyjemne w skutkach. A czy to naprawdę musi tak boleć ? Właśnie wcale nie musi i tu z pomocą przychodzą shorty snowboardowe. Ochraniacze snowboardowe z naszej oferty pomogą Ci zabezpieczyć przed urazami wszystkie części ciała które podczas jazdy na snowboardzie są szczególnie narażone na urazy i kontuzje. Są to: kolana, kość ogonowa, nadgarstki, łokcie, kręgosłup, barki.

  Spodenki ochronne na snowboard - jakie wybrać?

  Osoby które zaczynają przygodę ze snowboardem nie unikną upadków - trzeba się psychicznie na to przygotować :). Początkujący snowboardziści podczas pierwszych lekcji najczęściej upadają na kolana i na tyłek, a podczas utraty równowagi próbują jeszcze amortyzować upadki rękami. Będąc początkującym warto się zaopatrzyć przynajmniej w nakolanniki co na pewno pozwoli uniknąć siniaków. Jeśli budżet pozwala to w drugiej kolejności warto zainwestować w spodenki ochronne. Spodenki z ochraniaczami, takie jak shorty snowboardowe, chronią przede wszystkim kość ogonową, ale są też wyposażone w panele ochronne na udach i na pośladkach. Przy wyborze spodenek snowboardowych trzeba pamiętać też o spodniach. Jeśli mamy spodnie z wąskimi nogawkami to musimy raczej szukać spodenek z cienkimi panelami ochronnymi bo tylko takie nie będą się rzucały w oczy i nie będą krępowały ruchów. Jeśli mamy spodnie o luźnym kroju to bez obawy możemy wybierać ze wszystkich typów spodenek. To samo tyczy się nakolanników.

  Spodenki z ochraniaczem na snowboard - połącz je ze zbroją snowboardową

  Osoby które zamierzają ćwiczyć ewolucje freestylowe albo takie które jeżdżą dynamicznie mogą pokusić się o dodatkową ochronę w postaci "zbroi", która chroni kręgosłup, barki, żebra, łokcie oraz klatkę piersiową. Zbroja najczęściej ma postać bluzy z siateczki lub lycry na której umieszczone są panele ochronne. Panele ochronne w tańszych zbrojach są wykonywane z twardych tworzyw natomiast w droższych zbrojach są stosowane materiały elastyczne które pod wpływem temperatury ciała dopasowują się do jego kształtów, a w momencie uderzenia twardnieją. Dzięki takim materiałom zbroja jest bardzo wygodna w użytkowaniu i nie krępuje ruchów. Dlatego też warto zainwestować w shorty snowboardowe oraz inny rodzaj ekwipunku, chroniący ciało podczas jazdy.

  W naszej ofercie znajdziecie duży wybór różnego rodzaju ochraniaczy takich producentów jak Demon, X-Factor.