Wczytuję dane...

Akcesoria

Kolejność:
Wyświetl po produktów

  Podstawowy sprzęt snowboardowy składa się z deski, wiązań i butów. To wiedzą wszyscy nawet jeśli nie interesują się zbytnio snowboardingiem. Nie każdy jednak wie jakie akcesoria są przydatne i co warto mieć ze sobą podczas jazdy na desce. W sklepie Proboarder możecie nabyć różne akcesoria snowboardowe, które możemy podzielić na akcesoria związane z serwisowaniem deski snowboardowej oraz akcesoria przydatne na stoku.

  Podkładka antypoślizgowa na snowboard

  Podkładka antypoślizgowa to element samoprzylepny który przykleja się na desce snowboardowej między wiązaniami. Służy ona do tego aby podczas jazdy wyciągiem orczykowym lub talerzykowym postawić na niej nogę by ta się nie ślizgała na laminacie deski. W ostatnich latach pady antypoślizgowe trochę straciły na popularności a to głównie za sprawą tego że infrastruktura wyciągowa jest coraz lepsza i coraz więcej jest wyciągów krzesełkowych. Mimo wszystko jest to przydatna rzecz zwłaszcza u osób początkujących dla których jazda na orczyku to na początku spore wyzwanie. W naszej ofercie znajdziecie pady o różnych kształtach, kolorach i wielkościach. Do wyboru do koloru.

  Smar do deski snowboardowej

  Nie od dziś wiadomo że jak nie posmarujesz to nie pojedziesz. Deska snowboardowa, a konkretnie ślizg potrzebuje smarowania aby zmniejszyć tarcie jakie wytwarza się między śniegiem a ślizgiem. Do smarowania ślizgu możemy użyć dwóch rodzajów smaru. Pierwszy to tzw. smar na gorąco. Do jego nałożenia konieczne są też inne akcesoria jak żelazko serwisowe (ewentualnie może też być takie do prasowania) , cyklina, szczotka do polerowania oraz środek do usuwania starego smaru czyli tzw. base cleaner. Samo smarowanie nie należy do trudnych czynności. Wystarczą wspomniane narzędzia, trochę czasu i chęci. Tak nasmarowany ślizg będzie najlepiej przygotowany do jazdy. Jeśli nie dysponujemy wolnym czasem to możemy oddać deskę do serwisu albo jako środek doraźny zastosować smar na zimno. Smary snowboardowy na zimno może mieć postać pasty lub płynu który aplikujemy na ślizg przed jazdą. Odczekujemy jakiś czas , przecieramy szmatką i gotowe. W ofercie Proboarder znajdziecie smary snowboardowe na gorąco na różne temperatury śniegu, cykliny, szczotki, pałeczki kofiksowe  oraz smary na zimno.

  Wkrętak snowboardowy

  Wkrętak to rzecz którą absolutnie zawsze warto mieć ze sobą podczas jazdy na snowboardzie. Dlaczego ? Ano dlatego że zawsze coś może się poluzować przy wiązaniach snowboardowych. Jazda z ruszającym się wiązaniem czy odkręcającym się elementem wiązania nie jest bezpieczna i lepiej to naprawić od razu. Jeśli testujesz różne ustawienia kątów wiązań snowboardowych to wkrętak będzie pomocny do szybkiej zmiany ustawienia w dowolnym miejscu na stoku. Wkrętak snowboardowy to małe i poręczne narzędzie które zazwyczaj ma kilka bitów chowanych w rączce. Wkrętak jest niewielkich rozmiarów i nie ma problemów aby mieć go w kieszeni kurtki czy spodni.