Wczytuję dane...

Buty neoprenowe

Kolejność:
Wyświetl po produktów

Buty neoprenowe to rodzaj obuwia, który w dużej mierze składa się z neoprenu – elastycznego, wodoodpornego materiału syntetycznego, który jest często używany do produkcji odzieży pływackiej i sprzętu narciarskiego. Z tego rodzaju obuwia korzystają specjaliści, turyści i pływacy. Poniżej znajdują się produkty, które spełniają warunki stawiane przed wytrzymałym, solidnym obuwiem neoprenowym.

Do czego służą buty z neoprenu?

Buty neoprenowe są często używane do uprawiania sportów wodnych, takich jak kitesurfing, windsurfing, nurkowanie, czy pływanie, ponieważ dobrze trzymają stopę i są odporne na działanie wilgoci. Korzystają z nich osoby wypoczywające na kamienistych i piaszczystych plażach. Buty do wody będą skutecznie zabezpieczać stopę przed skaleczeniami. Mogą być również używane jako ochrona przed chłodem i wodą podczas uprawiania innych sportów na świeżym powietrzu, takich jak np. pływanie w zimnych jeziorach czy rzekach. Buty neoprenowe do morsowania są szczególnie chętnie kupowane w okresie jesienno-zimowym, kiedy rozpoczyna się sezon na mroźne kąpiele. Dla takich aktywności poleca się zainwestowanie w nieco grubsze obuwie, które będzie optymalnie separować stopę od warunków zewnętrznych.

Jakie cechy będzie posiadać solidny but neoprenowy?

Podczas wybierania obuwia warto zwrócić na to, jak grube są buty z neoprenu. Im grubszy neopren, tym lepsza ochrona przed zimnem i wodą, ale też mniejsza elastyczność i większy ciężar obuwia. Standardowe buty neoprenowe 5mm będą charakteryzować się całkiem dobrą wytrzymałością. Chodzi o to, aby obuwie posiadało solidny system szwów, a zatem było zdolne do wytrzymania różnych naprężeń podczas intensywnego użytkowania. Buty neoprenowe powinny dobrze leżeć na stopie i być wygodne, więc ważne jest, aby wybrać rozmiar i kształt odpowiedni dla danej osoby. Wybierając buty neoprenowe trzeba sobie odpowiedzieć na pytanie w jakich warunkach chcemy ich używać. Jeśli są to warunki zimowe, wczesno wiosenne czy późną jesienią to warto zaopatrzyć się w buty wysokie.