Wczytuję dane...

Deski snowboardowe

W Proboarder znamy się na deskach snowboardowych. Sami jeździmy i jesteśmy pasjonatami snowboardingu. Oferujemy deski snowboardowe takich producentów jak Capita, Nitro, Raven, Ride, Pathron. Duży wybór modeli dla początkujących i średnio zaawansowanych, a także dla zaawansowanych snowboardzistów. Nie znasz się na deskach snowboardowych ? Żaden problem. Przeczytaj nasz poradnik snowboardowy, a jeśli nadal nie będziesz wiedział która deska będzie dla Ciebie odpowiednia to skontaktuj się z nami. Chętnie pomożemy.

Sprawdź: Deski snowboardowe męskie | Deski snowboardowe damskie | Deski snowboardowe dla dzieci | Deski allmountain | Deski freestyle | Deski freeride | Splitboardy

Kolejność:
Wyświetl po produktów

  Deska snowboardowa to jeden z trzech podstawowych elementów wyposażenia każdego snowboardera, dzięki któremu możemy cieszyć się pięknem snowboardingu. Jazda na desce snowboardowej dostarcza wielu pozytywnych wrażeń i sprawia, że chce się więcej! Istotny jest temat nauki jazdy na desce – często może być bolesny, ale dzięki dobrze dobranej desce snowboardowej możemy szybciej przez to przejść i uniknąć wielu upadków w trakcie nauki.

  Budowa i rodzaje – deski snowboardowe damskie i męskie

  Każda deska snowboardowa co do zasady zbudowana jest podobnie. Różnica tkwi w materiałach i detalach, które w efekcie końcowym decydują o jej właściwościach. Sercem deski jest rdzeń drewniany (kiedyś w najtańszych deskach marketowych i no name stosowano rdzeń piankowy). W zależności od charakteru i właściwości, rdzeń jest odpowiednio wyprofilowany (w typach camber, rocker lub hybryda) i może być wykonany z jednego gatunku drewna, czy też z połączenia kilku gatunków drewna. Rdzeń jest obłożony od góry i od dołu warstwami z włókna szklanego. Również w zależności od tego, co chce się uzyskać, można zastosować włókno o podwójnym splocie (biaxal) lub o potrójnym splocie (triaxal). Ostatnią warstwą spodu deski jest ślizg - może być tłoczony, spiekany lub grafitowy. Z kolei warstwa wierzchnia to laminat z nadrukowaną grafiką. Oczywiście rdzeń po bokach obłożony jest sidewallem z ABSu lub innego tworzywa, które chroni go przed uszkodzeniami oraz tłumi drgania. Pod włóknem szklanym i nad ślizgiem wpuszczone są krawędzie. Ostatnią istotną rzeczą, którą posiadają deski snowboardowe są inserty, do których zostały zamontowane wiązania snowboardowe. Tak wygląda podstawowa budowa deski snowboardowej, ale w zależności od modelu deski mogą dochodzić jeszcze pasy z carbonu, kevlaru i inne rozwiązania technologiczne.

  Deski snowboardowe All Mountain i inne

  Deski snowboardowe możemy podzielić ze względu na przeznaczenie. Mamy tu następujące kategorie: All Mountain, Freestyle, Freeride, SBX oraz race. Deski snowboardowe All Mountain, jak sama nazwa wskazuje, są uniwersalnymi i wszechstronnymi konstrukcjami. Zostały stworzone aby radzić sobie w każdych warunkach. Na takiej desce najlepiej zaczynać przygodę ze snowboardem. Deski snowboardowe Allterrain najlepiej sprawdzają się w jeździe po przygotowanych trasach, ale również dobrze spisują się w snowparku czy poza trasą. Deski snowboardowe freestyle są przeznaczone dla fanów akrobacji wykonywanych na skoczniach, poręczach i innych przeszkodach. W tej grupie można rozróżnić deski dedykowane bardziej na skocznie oraz takie, które lepiej sprawdzą się na przeszkodach jibbowych (boxy, raile). Deski freerideowe zostały zaprojektowane do jazdy w głębokim śniegu, poza trasami. Środek ciężkości w tego typu deskach przesunięty jest na tył, aby manewrowanie w głębokim śniegu było łatwiejsze. Deski SBX i race to mniej popularny sprzęt, który został stworzony odpowiednio do snowboard crossu oraz do slalomu.

  Wybór – Twoja deska snowboardowa

  W naszym sklepie znajdziesz duży wybór desek snowboardowych na każdą kieszeń i na każdy poziom zaawansowania. W ofercie znajdziecie deski snowboardowe damskie i męskie do każdego stylu jazdy. Dla początkujących i miłośników dynamicznej jazdy po przygotowanych trasach, mamy deski snowboardowe All Mountain. Dla rajderów, których kręcą freestylowe ewolucje, mamy duży wybór desek twintipowych z rockerem, camberem, flatem czy gullwingiem. Dla miłośników jazdy poza trasami mamy spory wybór desek freeride'owych, w tym także deski splitboardowe. 

  Podczas wyboru deski nie powinniśmy kierować się głównie kolorem czy wzorem – istotny jest styl uprawiania sportu. Wybór deski jest uwarunkowany typem aktywności i Twoimi umiejętnościami. Wybór długości deski zależał będzie od Twojej wagi, czasem dochodzi do tego też rozmiar buta czy przeznaczenie. Nie ma tutaj jednej i prostej podpowiedzi. O tym, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze deski snowboardowej, przeczytasz w naszym poradniku – tam szerzej opisaliśmy to zagadnienie. Jeśli po lekturze poradnika nadal masz problem z wyborem właściwej deski, napisz do nas! Z chęcią pomożemy Ci wybrać odpowiedni sprzęt dopasowany do Twoich potrzeb i umiejętności.

  W naszej ofercie znajdziecie deski takich marek jak Capita, Ride, Pathron, Raven , Drake, Nitro.

  dobór deski snowboardowej
  pomoc w wyborze sprzętu snowboardowego