Wczytuję dane...

Rękawiczki neoprenowe

Kolejność:
Wyświetl po produktów

Rękawice z neoprenu to produkt, który jest często wybierany przez osoby uprawiające sporty wodne. Jakie rodzaje produktów można znaleźć w niniejszej kategorii? Są to rękawiczki dostępne w różnych rozmiarach, przeznaczone do użytku zarówno przez kobiety, jak i przez mężczyzn. Znajdują się tutaj m.in. rękawiczki Mystic, rękawiczki neoprenowe 3mm, a także inne egzemplarze wytworzone z tego odpornego materiału.

Czym charakteryzuje się neopren zastosowany do produkcji rękawiczek?

Rękawice neoprenowe to rodzaj rękawiczek wykonanych głównie z neoprenu, czyli elastycznego tworzywa sztucznego o podobnych właściwościach do gumy. Produkty posiadają zwykle także domieszki innych materiałów. Są one często używane do sportów wodnych i aktywności na świeżym powietrzu, ponieważ neopren dobrze izoluje ciepło i chroni dłonie przed wychłodzeniem. Neopren jest wysoce odporny na rozdarcia i uszkodzenia, dlatego rękawiczki neoprenowe są wytrzymałe i mogą posłużyć przez długi czas.

Wysoka odporność i solidność wykonania - rękawiczki z neoprenu

Neopren jest tworzywem który występuje w różnych grubościach. Dzięki temu mogą zapewnić optymalne warunki termiczne i bardzo dobrą izolację od otoczenia w zależności od warunków panujących na zewnątrz. Niektóre rękawice neoprenowe są wyposażone w dodatkowe warstwy docieplające czy antypoślizgowe. Domieszki tych materiałów sprawiają że rękawiczki mają lepszy i mocniejszy chwyt oraz wzmacniają ochronę przed niską temperaturą. W ramach ciekawostki można wskazać, że rękawice neoprenowe 5mm są często wybierane przez surferów, ponieważ zapewniają odpowiednią izolację termiczną podczas pływania w zimnej wodzie. Mogą być także wykorzystywane w celach innych, niż sport. Są pomocne dla wielu osób w przypadku nastania skrajnie niskich temperatur. Można je też wykorzystać podczas morsowania.