Wczytuję dane...

Deski snowboardowe allmountain

Szukasz deski snowboardowej do jazdy po przygotowanych trasach ? Sprawdź naszą ofertę snowboardów o charakterystyce allmountain, które zaprojektowane są z myślą o jeździe po przygotowanych trasach, które również świetnie spisują się poza trasami. W ofercie deski snowboardowe AM od Capita, Drake, Raven, Pathron.

Kolejność:
Wyświetl po produktów

    Deska snowboardowa allmountain - cechy charakterystyczne

    Deski snowboardowe all mountain inaczej nazywane też all terrain zaprojektowane są z myślą o jeździe w każdych warunkach i w każdym terenie. To najbardziej uniwersalna grupa desek, która najlepiej spisuje się jeździe po przygotowanych trasach. Do cech charakterystycznych deski allmountain możemy zaliczyć kierunkowy kształt. Oznacza to że przód deski może być dłuższy i np. nieco szerszy w porównaniu z tyłem deski. Druga cecha snowboardu allmountain to setback czyli przesunięcie insertów w kierunku tyłu deski. Takie rozwiązanie pozwala na mocniejsze dociążenie tyłu deski co przekłada się na lepsze noszenie w głębokim śniegu oraz mocniejsze dociążenie krawędzi podczas dynamicznej jazdy. Rasowe deski allmountain zazwyczaj zbudowane są na klasycznym camberze lub na jego wariantach (profile hybrydowe).

    Jak wybrać deskę snowboardową all mountain ?

    Dobrze dobrana deska to gwarancja duże frajdy z jazdy oraz szybkich postępów w nauce. Tego typu deski nadają się dla początkujących, średnio zaawansowanych oraz zaawansowanych snowboardzistów. Początkujący i średnio zaawansowani powinni się skupić na modelach o średniej sztywności. Doświadczeni riderzy mogą sobie pozwolić na sztywniejszy sprzęt, który pozwoli im na pełną kontrolę i dużą precyzję podczas dynamicznej jazdy. Modele desek AM dla zaawansowanych bardzo często posiadają ślizgi spiekane, rdzenie wykonane z połączenia różnych rodzajów drewna oraz liczne dodatki w postaci pasów carbonu czy kevlaru.