Kaski snowboardowe

Sortuj według:
Wyświetl po produktów

  Jazda z głową = jazda w kasku.

  Kask snowboardowy zwiększa bezpieczeństwo jazdy na snowboardzie i w skrajnych sytuacjach może Ci ocalić życie. Czy nie jest to wystarczający argument przemawiający za tym aby jeździć w kasku ? Mi to wystarcza. Widząc jak brawurowo jeżdżą niektórzy narciarze i snowboardziści oraz jak zatłoczone są stoki w sezonie, głupotą jest wyjście na stok bez kasku. Wystarczy chwila nieuwagi, zbyt duża prędkości i o wypadek nie trudno.

  Jazda w kasku a prawo.

  Nie wiem czy wiesz ale jazda w kasku snowboardowym jest uregulowana w Polsce przez prawo. Od 2010 roku obowiązek jazdy w kasku mają wszystkie osoby poniżej 15 roku życia. Powyżej tej granicy nie ma obowiązku ale używanie kasku jest zdecydowanie zalecane. W krajach alpejskich wygląda to podobnie - nigdzie nie ma ustawowego nakazu jazdy w kasku dla osób pełnoletnich. Dzieci i młodzież zazwyczaj mają obowiązek jazdy w kasku. Popularne regiony narciarskie w Austrii wprowadziły nakaz jazdy w kasku dla osób do 15 roku życia. We Włoszech kaski są obowiązkowe do 14 roku życia. W Norwegii i Słowenii obowiązek obejmuje dzieci i młodzież do 13 roku życia. We Francji, Szwajcarii, Czechach i Słowacji nie ma obowiązku jazdy w kasku. Pamiętajcie że brak nakazu nie zwalnia nas z myślenia. Za brak kasku u osób które mieć go powinny można dostać mandat, a w razie wypadku ubezpieczyciel nie pokryje kosztów leczenia ani nie wypłaci odszkodowania. Jeżeli cenisz swoje zdrowie, zdrowie swoich dzieci i najbliższych to nie pozwól im jeździć bez kasku.

  Odpowiedni kask na głowie każdego snowboardzisty to podstawa! Ważne, aby był wykonany z dobrych i trwałych materiałów, oraz spełniał wymogi bezpieczeństwa. K2, jako firma z tradycjami, oferuje bezpieczne kaski w różnorodnej, ciekawej kolorystyce, co pozwala na wybór odpowiedniego kasku pasującego do naszego zimowego outfitu. Kaski K2 są kompatybilne z goglami, mają komfortowy i ciepły wewnętrzny lajner oraz posiadają z tyłu dodatkową regulację, która pomaga jeszcze lepiej dopasować kask do głowy.

  Dobór rozmiaru kasku

  Kask snowboardowy Bern, K2 i każdy inny, musi być dobrze dobrany. Tylko wtedy będzie spełniał swoje zadanie. Kask musi być dobrze osadzony na głowie, nie może być za ciasny ani nie może latać na głowie. Aby dobrać odpowiedni rozmiar kasku, należy zmierzyć obwód głowy za pomocą metra krawieckiego, około 2 cm nad brwiami i uszami. Jeśli nie mamy metra krawieckiego to możemy użyć sznurka, którego długość mierzymy linijką. Otrzymany wynik porównujemy z tabelą rozmiarów danego producenta. Jeśli otrzymany wynik jest na granicy rozmiarów to lepiej jest wybrać rozmiar większy lub spróbować poszukać kasku innego producenta. Być może tabela rozmiarów u innego producenta będzie dla nas bardziej łaskawa.