Wczytuję dane...

Kaski snowboardowe

Kolejność:
Wyświetl po produktów

Kask snowboardowy zwiększa bezpieczeństwo jazdy na snowboardzie i w skrajnych sytuacjach może Ci ocalić życie. Czy nie jest to wystarczający argument przemawiający za tym, aby jeździć w kasku ? Widząc, jak brawurowo jeżdżą niektórzy narciarze i snowboardziści oraz jak zatłoczone są stoki w sezonie, głupotą jest wyjście na stok bez kasku. Wystarczy chwila nieuwagi lub zbyt duża prędkość – o wypadek nie trudno.

Jazda w kasku na nartach i snowboardzie a przepisy

Czy wiesz, że jazda w kasku snowboardowym jest uregulowana w Polsce przez prawo? Od 2010 roku obowiązek jazdy w kasku mają wszystkie osoby poniżej 15 roku życia. Powyżej tej granicy nie ma obowiązku, ale używanie kasku jest zdecydowanie zalecane. W krajach alpejskich wygląda to podobnie - nigdzie nie ma ustawowego nakazu jazdy w kasku dla osób pełnoletnich. Dzieci i młodzież zazwyczaj mają obowiązek jazdy w kasku. Popularne regiony narciarskie w Austrii wprowadziły nakaz jazdy w kasku dla osób do 15 roku życia. We Włoszech kaski są obowiązkowe do 14 roku życia. W Norwegii i Słowenii obowiązek obejmuje dzieci i młodzież do 13 roku życia. We Francji, Szwajcarii, Czechach i Słowacji nie ma obowiązku jazdy w kasku. Pamiętajcie, że brak nakazu nie zwalnia nas z myślenia. Za brak kasku u osób, które mieć go powinny można dostać mandat – w razie wypadku ubezpieczyciel nie pokryje kosztów leczenia ani nie wypłaci odszkodowania. Jeżeli cenisz swoje zdrowie, zdrowie swoich dzieci i najbliższych, nie pozwól im jeździć bez kasku. Odpowiednie kaski snowboardowe na głowie każdego snowboardzisty to podstawa bezpieczeństwa! Ważne, aby kask był wykonany z dobrych i trwałych materiałów, oraz spełniał wymogi bezpieczeństwa.

Kask snowboardowy – jaki wybrać?

K2, jako firma z tradycjami, oferuje bezpieczne kaski w różnorodnej, ciekawej kolorystyce, co pozwala na wybór odpowiedniego kasku pasującego do naszego zimowego outfitu. Kaski K2 są kompatybilne z goglami, mają komfortowy i ciepły wewnętrzny lajner oraz posiadają z tyłu dodatkową regulację, która pomaga jeszcze lepiej dopasować kask do głowy.

Zarówno kask snowboardowy Bern, jak i K2 czy też innej marki musi być dobrze dobrany. Tylko wtedy będzie spełniał swoje zadanie. Kask musi być dobrze osadzony na głowie, nie może być za ciasny ani nie może latać na głowie. Aby dobrać odpowiedni rozmiar kasku, należy zmierzyć obwód głowy za pomocą metra krawieckiego, około 2 cm nad brwiami i uszami. Jeśli nie mamy metra krawieckiego możemy użyć sznurka, którego długość mierzymy linijką. Otrzymany wynik porównujemy z tabelą rozmiarów danego producenta. Jeśli otrzymany wynik jest na granicy rozmiarów, lepiej jest wybrać rozmiar większy lub spróbować poszukać kasku innego producenta. Być może tabela rozmiarów u innego producenta będzie dla nas bardziej łaskawa. Zapraszamy do wyboru kasku w Proboarder – skorzystaj z naszej oferty!