Wczytuję dane...

Torby wodoszczelne

Torba wodoszczelna to absolutnie niezbędny element wyposażenia każdego kto pływa na desce SUP czy kajakiem. Dzięki temu Twoje rzeczy osobiste jak portfel, telefon, ręcznik nie zamokną kiedy przypadkowo wpadniesz do wody. Do wyboru masz worki (drybagi), saszetki i torby wodoszczelne o różnych pojemnościach - 2l, 10L, 20L, 40L , 90L.

Kolejność:
Wyświetl po produktów

  Czym są torby wodoszczelne?

  Torby wodoszczelne to najprościej mówiąc grupa produktów wodoszczelnych do przechowywania różnych rzeczy osobistych które chcemy chronić przed zmoknięciem podczas pływania na desce SUP, kajakiem i innych sportach wodnych. Aquabag lub inaczej drybag może mieć postać worka, plecaka, saszetki lub torby podróżnej. Najczęściej wykonane są z materiału PVC który jest w 100% wodoodporny.

  Torba wodoszczelna na SUP

  Mówiąc torba wodoszczelna najczęściej mamy na myśli coś na kształt worka, który po zamknięciu tworzy skuteczną barierę przed przedostawaniem się do wnętrza. Torby wodoszczelne wykonywane są z PVC czyli materiału który używany jest do produkcji desek sup. Ten materiał charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną oraz 100% wodoodpornością. Jeśli dodamy do tego zgrzewane lub klejone szwy oraz szczelne zamknięcie poprzez kilkukrotne zrolowanie górnej krawędzi i spięcie klamrą to otrzymujemy bardzo funkcjonalną torbę wodoszczelną.

  Torby wodoszczelne mają różne pojemności. Te mała najczęściej mają pojemność od 2l do 5l. Do takiej torby wiele nie zmieścimy ale najważniejsze rzeczy typu telefon, portfel, jakieś klucze bez większych problemów się zmieszczą. Średniej wielkości worek żeglarski ma pojemność od 10L do 40L. Taka wielkość pozwala na zmieszczenie kilku dodatkowych rzeczy jak ręcznik, coś na przebranie czy coś do zjedzenia. Duże worki wodoszczelne mają pojemność od 50Ldo 90L czy 100L. Do tak dużej torby możemy się spokojnie spakować na dłuższy spływ. Worki wodoszczelne zazwyczaj te średnie i duże posiadają regulowany i odpinany pasek naramienny, który przydaje się podczas przenoszenia bagażu. Bardziej rozbudowane torby wodoszczelne posiadają dodatkowy pas naramienny który pozwala na noszenie jej jak klasyczny plecak.

  A może saszetka lub plecak wodoszczelny ?

  Oprócz klasycznego i najbardziej popularnego worka wodoodpornego na rynku są też jeszcze typowe plecaki i saszetki wodoszczelne. Plecak wodoszczelny wyglądem bardzo przypomina klasyczny plecak z tą różnicą że jest wykonany z materiału PVC i posiada zamykanie typu roll & click. W takim plecaku najczęściej są też dodatkowe kieszonki na zewnątrz czy boczne kieszonki na napoje. Plecak wodoszczelny ma komfortowe szelki, a na plecach często jest materiał który usztywnia konstrukcję poprawia komfort noszenia. Taki plecak wodoszczelny sprawdzi się nie tylko na desce sup czy na kaskach ale z powodzeniem może być używany na co dzień lub np. podczas jazdy na snowboardzie czy podczas wędrówki w górach gdzie pogoda bywa nieprzewidywalna.