Wczytuję dane...

Nowości Pathron Snowboards 2019

Pathron Snowboards to młoda polska marka która zbiera bardzo dobre opinie ale też nie spoczywa na laurach tylko cały czas powiększa swoją ofertę. Na ten sezon również przygotowali kilka fajnych nowości zarówno jeśli chodzi o deski jak i wiązania. 

Deski Pathron Snowboards 2019

Przegląd kolekcji zaczynamy od desek snowboardowych. Tutaj pojawiało się sześć nowych i nie do końca nowych desek:  Blade, Slash, Scratch Powder, Powder Hero, Carbon Powder Split oraz Scratch Powder Split.  Nowe/stare dlatego że zarówno Blade jak i Slash były już kiedyś w ofercie tej marki. O ile Blade wydaje się niezmieniony pod względem technicznym, a zmianie uległa tylko grafika to Slash zyskał nowy shape, nowe długości ale nadal jest to miękka deska do parku.

pathron slash 2019

Wracając do Pathron Blade to mieliśmy okazję testować poprzedni model i naprawdę bardzo pozytywnie nas zaskoczyła ta deska. Pomimo klasycznego rockera Blade bardzo fajnie jeździ na krawędzi i można sobie dynamicznie pojeździć a przy tym pobawić się w butterki, flat tricki jak i poszaleć w parku. Jeżeli lubisz jazdę w parku ale nie odmawiasz sobie technicznej jazdy po przygotowanych trasach to Blade na pewno Cię pozytywnie zaskoczy.

pathron blade 2019

Powder Hero to z kolei nowa deska freeride na nowym szejpie która oferowana jest w trzech długościach: 160, 164mw, 169mw. Po dostępnych rozmiarach widać że jest to deska do pływania w puchu aczkolwiek na przygotowanej trasie też się dobrze sprawdzi. Włókno szklane o poczwórnym zaplocie oraz dwa pasy karbonu wzdłuż deski nadają jej sztywności i responsywności.

pathron powder hero 2019

Scratch Powder to bardziej freerajdowy odpowiednik znanego nam Scratcha z charakterystycznym pin tailem. Deska dostępna będzie w dwóch długościach 162w oraz 167w. Splitowa wersja dostępna będzie w rozmiarach 157, 162w oraz 167w.

Pozostałe modele to deski znane z poprzedniego sezonu czyli Play (promodel Piotrka "Lotnika" Tokarczyka), Sensei, Legend, Carbon Silver, Carbon Gold, Carbon Powder, Missile, Draft oraz splity: Carbon Gold, Missile, Scratch.

Wiązania Pathron Snowboards 2019

Jeśli chodzi o wiązania to tutaj również pojawiło się kilka nowości. W zeszłym sezonie pojawiły się dwa modele wiązań a w tym sezonie kolekcja poszerzyła się o cztery kolejne! Poza modelami Team ST oraz Tema XT z systemem fastec pojawiły się dwa klasyczne wiązania oraz dwa z systemem FASTEC. 

Wiązania klasyczne to modele Pathron AT oraz Pathron CT. Wiązania są w zasadzie bliźniacze z tą różnicą że w modelu CT podstawa wiązania wykonana jest w 30% z carbonu i pad jest na całej podstawie. Oba modele prezentują się naprawdę przyzwoicie - paski, pompki, możliwości regulacji - to wszystko wygląda bardzo dobrze. Zaletą jest również to że do tych wiązań zmieścimy buty w rozmiarze 47, a nawet 48 i będą pasowały jak trzeba. AT i CT kosztują odpowiednio 419zł i 499zł co biorąc pod uwagę wykonanie i użyte materiały nie jest wygórowaną ceną.

pathron at

wiązania pathron ct

Dwa kolejne modele wiązań to Pathron GT Alu oraz Pathron GT Alu Split. To wiązania na aluminiowej płycie s.LAB znanej z najwyższych modeli wiązań SP. Oba wiązania wyposażone są w system szybkiego zapinania FASTEC, a także możliwość klasycznego zapinania. To już jest górna półka jeśli chodzi o wiązania ale i cena nie należy do najniższych. Za te wiązania trzeba zapłacić 1099zł. Kupując je w zestawie z deskę Pathron Legend lub Powder Hero cena jest o 200zł niższa.

pathron gt alu

pathron gt alu split

To tyle z nowości. I jak wam się podoba nowa kolekcja ? Wszystkie deski i wiązania znajdziecie na stronie https://proboarder.pl/pathron-snowboards