Wczytuję dane...

Paddleboardy Aztron 2020 już w Proboarder

Pompowane deski sup Aztron z kolekcji 2020 właśnie do nas dotarły. Jesteśmy już po przyjęciu dostawy i oględzinach także możemy się z wami podzielić naszymi spostrzeżeniami. W nowej kolekcji pojawiły się drobne zmiany techniczne, doszły nowe modele, nowe akcesoria i ogólnie rzecz ujmując cała kolekcja prezentuje się bardzo ciekawie. Zapraszam do lektury gdzie zaprezentujemy wszystkie nowości.

Podstawową zmianą techniczną w stosunku do desek z zeszłego sezonu jest zastąpienie wsuwanych stateczników na stateczniki przykręcane do skrzynki US BOX. Jest to rozwiązanie bardziej trwałe i pozwalające na dokupienie i zainstalowanie dowolnego statecznika w tym standardzie. Takich na rynku nie brakuje więc nie jesteśmy skazani na jeden model statecznika. Taki fin jest też dużo trudniej wyrwać czy zgubić w trakcie pływania. Drugą zmianą (mniej istotną) jest nowy plecak, który jest bardziej komfortowy w noszeniu od poprzedniej wersji. Plecak posiada paski kompresyjne na zewnątrz którymi unieruchomisz całą zawartość plecaka. Dzięki temu noszenie plecaka jest zdecydowanie wygodniejsze.

statecznik aztron us box

plecaki sup aztron 2020

Wszystkie deski z nowej kolekcji podobnie jak modele zeszłoroczne są wykonane w technologii dwukomorowej. To jedyna marka która w całości postawiła na tą technologię i nadal ją rozwija. Pod względem estetyki i jakości wykonania nie ma się do czego przyczepić. Deski są ładnie wykonane, łączenia są precyzyjne bez resztek kleju.

Jeśli chodzi o kolekcję pompowanych desek sup Aztron to wszystkie deski które znaliśmy z poprzedniego sezonu są kontynuowane w niezmienionej postaci. Linię allround tworzą Lunar, Mercury oraz Titan. Linia touringowa to Terra, Urono oraz Neptune. Deski wieloosobowe to modele Nebula oraz Galaxie. Do ścigania się jest model Meteor, a na rwące rzeki model Sirius.

Oprócz desek które znamy z kolekcji 2019 pojawiło się kilka nowych modeli które uzupełniają ofertę o brakujące do tej pory kategorie. Pierwszą i zarazem najciekawszą nowością z punktu widzenia nowinek technologicznych jest model Aztron NOVA. Nova to kompaktowa deska sup typu allround. Kompaktowość w tym przypadku nie odnosi się do wymiarów zewnętrznych napompowanej deski, a wymiarów deski po złożeniu. Te w przypadku deski Aztron NOVA są prawie o połowę mniejsze niż w przypadku każdej innej deski sup. Dzięki specjalnej konstrukcji deskę w pierwszej kolejności składa się na pół po długości, a następnie zwija wokół pompki. Całość pakowana jest do zgrabnego plecaka który nosi się znacznie wygodniej niż normalnej wielkości plecak. 

kompaktowa deska sup aztron nova

deska sup aztron nova w plecaku

Soleil oraz Soleil Extreme to modele wyposażone w gniazdo do podłączenia pędnika windsurfingowego czyli tzw. windsupy. Soleil 11' to deska o kształcie allroundowym, natomiast Soleil Extreme 12' to deska o kształcie touringowym. Warto dodać że oba modele posiadają możliwość przypięcia siedziska kajakowego. Dzięki temu mamy możliwość pływania na kilka sposobów. To prawdziwe hybrydy wykonane w technologii Double Layer Fusion - dwuwarstwowej zgrzewanej. 

deska sup Aztron Soleil 11

deska sup Aztron Soleil Extreme 12

Kolejną nowością jest model Meteor Lite 12'6 czyli mniejsza deska race. W porównaniu do Meteor 14' nowa deska jest też węższa i ma teraz 69cm. Rdzeń został wykonany z ultra lekkiego materiału drop-stitch dzięki któremu deska waży jedynie 11,5 kg. 

deska sup Aztron Meteor Lite 12'6

Dla miłośników ćwiczeń na wodzie Aztron przygotował deskę Venus. Deska ma 325cm długości i 86cm szerokości dzięki czemu jest bardzo stabilna. Aby móc swobodnie wykonywać różne pozycje rączka do przenoszenia deski został przesunięta  bliżej burty. Producent pomyślał także o dodatkowych D-ringach do zacumowania deski do platformy do yogi, która również pojawiła się w tym sezonie w ofercie.Aztron Venus deska sup do ćwiczeń na wodzie


Ostatnią nowością jest pojawienie się deski zaprojektowanej i dedykowanej do pływania na falach. Aztron Orion 8'6" to deska o surfingowych wymiarach 259cm x 74cm x 12cm. Grubość 12 cm pozwala na dobre czucie deski pod nogami, a technologia dwuwarstwowa zgrzewana zapewnia dużą sztywności konstrukcji. Spiczasty kształt dziobu i wyraźny rocker pozwalają na lepszą kontrolę nad deską podczas pływania na fali.

Aztron Orion - deska sup do surfowania

To tyle jeśli chodzi o nowości w kategorii desek sup. Poza nowymi deskami dostępne będą dwa modele pędników, nowe wiosła, pianki, kamizelki i inne ciekawe akcesoria. Wszystkie akcesoria o bardzo dobrym stosunku ceny do jakości. pianki neoprenowe Aztron

poncho AztronWszystkie produkty marki AZTRON znajdziecie na stronie 

https://proboarder.pl/aztron-sports