Wczytuję dane...

SUP – czym jest i dlaczego warto?

SUP to skrót od angielskiej nazwy Stand Up Paddle. Kryje się pod nią zupełnie nowa forma aktywności wodnej polegająca na staniu na specjalnie skonstruowanej desce umieszczonej na wodzie. Do tego w rękach trzymamy wiosło, dzięki któremu możemy płynąć w wybraną przez nas stronę. SUP to znakomita alternatywa dla windsurfingu, jest bowiem niezależna od warunków pogodowych. To sport łatwy, przyjemny i polecany dla wszystkich niezależnie od wieku. Stanowi również kompleksową formę aktywności fizycznej, która zadba o każdy mięsień. Poznajcie bliżej zalety SUPa.Popularność SUP rośnie z roku na rok. Na całym świecie miłośnicy tego sportu gromadzą się nad morzami, jeziorami i oceanami, by wspólnie popływać. Także w Polsce Stand Up Paddle Boarding jest wybierany przez coraz większą rzeszę zainteresowanych. Uprawiają go zarówno młodzi, jak i starsi. Jego zaletą jest fakt, że SUP nie wymaga od nas nadzwyczajnej kondycji fizycznej, a do tego jest bezpieczny nawet dla dzieci. To dlatego tak chętnie wybierają tę formę spędzenia czasu nad wodą rodziny z dziećmi.

SUP – trening całego ciała

Stanie na desce SUP i jednoczesne wiosłowanie zapewnia kompleksowy trening całego ciała. W ten sposób rzeźbimy mięśnie pleców, ramion oraz brzucha. Bardzo istotny jest tutaj trening równowagi i stabilności poruszający mięśnie głębokie, które odpowiadają za prawidłową postawę ciała i wspierają cały nasz kręgosłup. W wielu aktywnościach fizycznych ciężko je poruszyć, natomiast na SUPie dzieje się to właściwe samoczynnie. Dzięki temu już po kilku sesjach zauważycie poprawę siły i wytrzymałości ciała, a także lepszy tonus mięśniowy.

Ponadto SUP to również znakomity trening cardio. Podczas regularnego wiosłowania naprawdę można się zmęczyć, zwłaszcza jeśli płyniemy pod wiatr lub pod prąd. To znakomita wiadomość dla osób, które dbają o smukłą linię. Trening na SUPie pozwoli im spalić mnóstwo kalorii.

SUP pozwala obcować z naturą

Pływanie na desce SUP to znakomita okazja do spędzenia czasu w otoczeniu malowniczej przyrody. Zwłaszcza pływanie po jeziorach może być szczególnie atrakcyjne. Możemy wówczas popłynąć w każdy zakątek i obserwować z bliska dziką, przybrzeżną naturę. To znakomity sposób na relaks i odprężenie. Dzięki Sand Up Paddle Boarding oderwiemy się od trosk dnia codziennego i naładujemy akumulatory pozytywną energią.

Asortyment do SUP

W wielu miejscach nad wodą można spróbować SUPa, wypożyczając deskę i wiosło. Jeśli jednak połkniecie bakcyla, warto zaopatrzyć się we własny sprzęt. W sklepie Proboarder oferujemy specjalistyczne akcesoria do SUPa. Znajdziecie u nas profesjonalne deski, które różnią się do tych windsurfingowych czy surfingowych, wielkością oraz grubością. Zostały one tak zaprojektowane, by łatwiej było utrzymać na nich równowagę, dlatego stanowią również znakomity wstęp dla osób, które w przyszłości planują przerzucić się na deskę surfingową.

W Proboarder oferujemy także profesjonalne wiosła oraz liczne dodatki takie jak SUP leash do przypięcia na kostkę, by nie zgubić deski. Znajdziecie u nas także specjalistyczne obuwie czy kamizelki asekuracyjne. Jednym słowem, wszystko to, co pozwoli Wam bezpiecznie pływać na SUPie.