Wczytuję dane...

Jak wybrać kask na snowboard?

Kask to obowiązkowy element wyposażenia każdego snowboardzisty. Sięgają po niego zwłaszcza osoby początkujące, ale również profesjonaliści nie mogą o nim zapominać. Odpowiednie zabezpieczenie głowy stanowi bowiem podstawę bezpiecznej jazdy na każdym poziomie zawansowania. O tym, jak wybrać odpowiedni kask snowboardowy, dowiecie się z dzisiejszego artykułu.

Na wstępie warto podkreślić, że kask snowboardowy na stoku w wielu przypadkach stanowi konieczność, a jego brak wiąże się z konsekwencjami karnymi. Przykładowo w naszym kraju każda osoba do 16. roku życia musi obowiązkowo zakładać kask. W przypadku osób dorosłych jest to dobrowolne, ale zdecydowanie warto go zawsze mieć na głowie, zwłaszcza, że wiele wypadków na stoku nie dzieje się z naszej przyczyny. Możemy mieć zatem duże zaufanie do własnych umiejętności, ale nigdy nie wiemy, kiedy ktoś na nas wpadnie i niefortunnie upadniemy. Przed takimi sytuacjami kask nas skutecznie uchroni.

Certyfikat bezpieczeństwa

Podstawowym parametrem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze kasku snowboardowego jest certyfikat bezpieczeństwa, który gwarantuje, że sprzęt przeszedł odpowiednie testy wytrzymałości. Najmniej restrykcyjnym certyfikatem wśród dostępnych w sklepach kasków jest oznaczenie CE EN 1077. Jeśli zależy nam na trwalszym, a jednocześnie bezpieczniejszym produkcie, warto poszukać modeli oznaczonych amerykańskim certyfikatem ASTM 2040.

Kask snowboardowy – jak wygląda?

Kaski snowboardowe i narciarskie w budowie są do siebie bardzo podobne. Oba rodzaje posiadają nauszniki oraz wyściółkę z materiału termoaktywnego. Wyróżniamy dwa rodzaje technologii produkcji kasków. Pierwsza z nich cechuje się tym, że kaski posiadają warstwę zewnętrzną ze sztywnego ABS, a wewnątrz znajduje się pianka EPS, która amortyzuje wstrząsy. Drugim rodzajem technologii jest metoda in-mold, która polega na połączeniu w jedno zarówno warstwy wierzchniej, jak i tej wewnętrznej amortyzującej.

Wybór odpowiedniego rozmiaru

To co najważniejsze przy wyborze kasku snowboardowego, to dobrze dopasowany rozmiar. Zanim złożymy zamówienie w sklepie on-line lub wybierzemy się do sklepu stacjonarnego, zmierzmy średnicę swojej głowy w najszerszym punkcie, czyli tuż nad uszami i brwiami. Na tej podstawie wybierzemy rozmiar. Pamiętajmy, by kask nie był ani za luźny, ani za ciasny. Należy też uwzględnić grubość ewentualnej czapki, jeśli zamierzamy ją pod kask zakładać.

Zwróćmy też uwagę na jakość paska pod brodą. Dobrze by posiadał on miękką wyściółkę, która zapobiegnie otarciom skóry.

Dodatkowe udogodnienia w kaskach snowboardowych

Przy zakupie kasku snowboardowego warto wziąć również pod uwagę obecność systemu wentylacyjnego, który zapobiegnie przegrzaniu i nadmiernemu poceniu się głowy. Jeśli natomiast szybko marzniemy lub zamierzamy jeździć na snowboardzie w naprawdę chłodne dni, dobrze jest wybrać kask z nausznikami i dodatkowym dociepleniem od środka.

W ofercie Proboarder znajdziesz szeroki wybór kasków snowboardowych w różnych cenach. Oferujemy modele wytrzymale, sprawdzone, z niezbędnymi certyfikatami oraz o atrakcyjnym designie. Sprawdź teraz i wybierz już dziś idealny kask snowboardowy dla siebie!