Wczytuję dane...

Hulajnoga wyczynowa – dlaczego warto?

Hulajnogi to obecnie coraz bardziej popularny środek transportu. Na chodnikach widujemy na nich nie tylko dzieci i młodzież, ale także osoby dorosłe. Trudno się dziwić, hulajnogi są szybkie, łatwo się na nich jeździ, a do tego w każdej chwili można je złożyć. Doskonale zatem sprawdzą się jako zdrowa alternatywa dla samochodu czy tramwaju. Można z powodzeniem dojeżdżać na nich do pracy lub do szkoły. Jeśli jednak rekreacyjna jazda przestało Ci wystarczać i czujesz, że potrzebujesz czegoś więcej, to wybierz hulajnogę wyczynową. To urządzenie dedykowane tym z Was, którzy pragną zacząć naukę bardziej ekstremalnej jazdy i wykonywania trików.

Czym jest hulajnoga wyczynowa?

Hulajnoga wyczynowa w porównaniu do tradycyjnych wersji tego sprzętu cechuje się znacznie większą wytrzymałością oraz precyzyjniejszym wykonaniem. Ze względu na jej przeznaczanie musi być odporna na wstrząsy, uszkodzenia mechaniczne i rożnego rodzaju obciążenia.

W hulajnogach wyczynowych nie uświadczmy także mechanizmu składnia czy regulacji wysokości kierownicy, co sprawia, że cała konstrukcja staje się stabilniejsza i bardziej solidna. Do jej wykonania używa się najczęściej wysokiej jakości stopów aluminium, które gwarantują odporność produktu, a jednocześnie nie podnoszą jego wagi. Lekkość hulajnogi wyczynowej jest istotna dla swobody wykonywania poszczególnych trików.

Hulajnoga wyczynowa – dla kogo?

Hulajnogi wyczynowe dedykowane są osobom, które cenią sobie różnorodne formy aktywności fizycznej, zwłaszcza te najbardziej wymagające. Jeśli do tej pory jeździłeś lub jeździłaś na tradycyjnej hulajnodze, to przesiadka na wersję wyczynową, sama w sobie nie stanowi wyzwania. Schody zaczną się najprawdopodobniej podczas nauki pierwszych trików. Dlatego już od pierwszego pojawienia się w skate parku, lepiej wyposażyć się w wersję wyczynową sprzętu, co zapewni nam wyższy poziom bezpieczeństwa podczas nauki.

Hulajnoga do trików – jak wybrać?

Na Proboarder.pl oferujemy szeroki wybór hulajnóg wyczynowych powstałych z trwałych i wytrzymałych materiałów. Jesteśmy przekonani, że wśród nich znajdziecie dokładnie to, czego szukacie. Zanim jednak dokonacie zakupu, dowiedzcie się, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego modelu.

Rozmiar hulajnogi

Podstawą doboru odpowiedniej hulajnogi wyczynowej jest wybór produktu odpowiedniej wysokości. Jako że te modele nie posiadają regulowanej wysokości kierownicy, należy wybrać produkt dostosowany do naszego wzrostu. Kierownica powinna sięgać do wysokości pachwin lub nieco ponad nie. Wiele sklepów posiada tabele wymiarów, która ułatwia dostosować prawidłową wysokość modelu.

Materiał wykonania

Kolejny aspekt to materiał wykonania produktu, od którego zależy jego wytrzymałość. Na Proboarder.pl oferujemy hulajnogi wyczynowe, których decki stworzono z wysokiej klasy aluminium a kierownicę ze stali węglowej. To zapewnia produktom niską wagę i sprawia, że są wygodne w użytkowaniu. Ciężar wszystkich modeli nie przekracza 4 kg.

System kompresji

Hulajnogi wyczynowe wyposażone są również w zaawansowany system kompresji, który umożliwia wykonywanie poszczególnych trików. Do najpopularniejszych rozwiązań należą systemy HIC montowane poprzez dokręcenie dwóch śrub oraz wersja IHC, która jest wbudowana w widelec hulajnogi. Tańsze modele posiadają również gwintowany system kompresji, ale w trakcie jazdy często ulega on rozluźnieniu, nie jest zatem polecany bardziej zaawansowanym użytkownikom.

Twardość kół

Istotnym aspektem jest także twardość kół. Tu mamy podział na koła miękkie (oznaczenia do 87A) oraz twarde (powyżej 88A). Jeśli planujemy jeździć po skate parku, lepiej jest wybrać koła miękkie o zdecydowanie lepszej przyczepności. Ich minusem jest jednak szybsze zużywanie się. Z kolei wersje twarde są odporniejsze, ale posiadają niższą przyczepność. Dedykowane są do szybkiej jazdy.

Skoro już wiesz, co wziąć pod uwagę przy wyborze hulajnogi wyczynowej, zapraszamy do zakupów na Proboarder.pl.