Wczytuję dane...

Sporty wodne jesienią – jak się przygotować?

Sporty wodne jesienią – jak się przygotować?

Tego lata złapałeś/złapałaś bakcyla na sporty wodne takie jak wakeboarding, kitesurfing czy SUP? Żal Ci zaprzestawać treningów wyłącznie ze względu na nieco niższe temperatury i mniej słońca? Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość – jesienią uprawianie sportów wodnych jest również możliwe. Pierwsze jej miesiące, czyli wrzesień i październik obfitują jeszcze w słoneczne i cieplejsze dni, których szkoda nie wykorzystać. Trzeba tylko wyposażyć się w dodatkowe akcesoria, które zabezpieczą nas przed chłodem. Oto, co warto kupić.

Pianki neoprenowe

Jeśli pragniesz uprawiać kitesurfing, wakeboarding czy SUP jesienią, koniecznie zaopatrz się w piankę neoprenową. Materiał ten cechuje się nie tylko dużą wytrzymałością, ale też skutecznie zabezpiecza przed wyziębieniem organizmu. Pozwala na utrzymanie temperatury ciała, dzięki czemu będzie nam ciepło, nawet jeśli temperatura na zewnątrz nie będzie zbyt wysoka.

Wybierając piankę neoprenową, najlepiej sięgnąć po wersje z długim rękawem i nogawkami, co zapewni wyższy komfort termiczny. Ponadto polecamy modele posiadające uszczelniany kołnierz, co zabezpiecza przed dostawaniem się wody do środka.

Warto też zaznaczyć, że neopren to materiał bardzo wygodny. Dobrze przylega do ciała i nie krępuje ruchów. Świetnie sprawdzi się zatem nawet podczas najbardziej wymagających ewolucji.

A jeśli potrzebujemy dodatkowego ocieplenia, pod piankę możemy założyć bieliznę termoaktywną, która dodatkowo zabezpieczy nas przed chłodem. Ponadto skutecznie odprowadzi pot, zapewniając skórze prawidłową wentylację.

Buty neoprenowe dla komfortu termicznego stóp

Częścią ciała, która podczas uprawiania sportów wodnych marznie najbardziej niewątpliwie są stopy. By zabezpieczyć je przed utratą ciepła, warto sięgnąć po buty neoprenowe. Na Proboarder.pl oferujemy ich duży wybór. Na jesień idealnie sprawdzą się modele wysokie, które zabezpieczą nie tylko stopę, ale też kostkę i znakomicie połączą się z nogawką pianki. Buty neoprenowe są bardzo wygodne i elastyczne. Gwarantują wysoki komfort termiczny i doskonałą przyczepność stóp do deski.

Kaptur do osłony głowy

W bardzo wietrzne dni warto wybrać również dodatkową osłonę głowy, która ochroni nas przed przewianiem. Kaptury dostępne na Proboarder.pl są bardzo wygodne. Od środka posiadają ciepłą i miłą w dotyku podszewkę, która chroni przed niskimi temperaturami. Z zewnątrz natomiast są pokryte elastycznym i wytrzymałym materiałem M-Flex. Akcesoria te świetnie sprawdzą się zarówno podczas kitesurfingu, wakeboardingu, jak i na SUP.

Rękawiczki neoprenowe

Myśląc o uprawianiu sportów wodnych jesienią, warto zaopatrzyć się także w rękawiczki neoprenowe, które zabezpieczą ręce przed utratą ciepła. W sklepach dostępne są zarówno wersje z palcami, jak i bez. Produkty te mają charakter uniwersalny. Sprawdzą się podczas wielu aktywności. Nie dość, że chronią przed wiatrem, to nie krępują ruchów dłoni. Są bardzo praktyczne i wytrzymałe.