Wczytuję dane...

Jak przygotować się do sezonu snowboardowego?

Sezon snowboardowy zbliża się wielkimi krokami. Teraz jest idealny czas na to, by rozpocząć przygotowania do pierwszych szaleństw na desce. Co należy wziąć pod uwagę w przygotowaniach? Przede wszystkim pamiętaj, że powinny one objąć zarówno Ciebie, jak i sprzęt snowboardowy. Tylko w ten sposób, będziesz mógł wyjść na stok z poczuciem dobrego przygotowania. Więcej szczegółów w artykule.

Trening przed sezonem snowboardowym

Jeśli regularnie jeździsz na desce, to pewnie zdajesz sobie sprawę, że sport ten wymaga dobrej kondycji, o którą należy dbać przez cały rok. Jednak, gdy wyjście na stok się zbliża, warto rozpocząć cykle treningów przygotowujących do jeżdżenia na snowboardzie.

Powinny one przede wszystkim obejmować ćwiczenia wzmacniające stawy i więzadła oraz przygotowujące kolana i mięśnie nóg do zwiększonego wysiłku. W ten sposób, zmniejszymy ryzyko kontuzji oraz zabezpieczymy się przed dokuczliwymi zakwasami, które mogłyby się pojawić, gdybyśmy nie przygotowali odpowiednio ciała przed rozpoczęciem sezonu snowboardowego.

Treningi przygotowujące najlepiej rozpocząć już na dwa miesiące przed planowanym urlopem. Rozpisz sobie optymalny dla siebie plan, w którym uwzględnisz swoje aktualne możliwości fizyczne. Ćwiczenia powinny uwzględniać zarówno trening wytrzymałościowy, jak i poszczególnych partii mięśniowych. Weź pod uwagę także odpowiedni streching oraz ćwiczenia cardio, które poprawią kondycję. Zadbaj o to, by wyjazd na snowboard nie był jednorazowym zrywem Twojej aktywności, bo wówczas istnieją duże szanse, że skończy się to kontuzją. Przygotuj ciało odpowiednio wcześnie, a tegoroczny sezon snowboardowy z pewnością będzie udany.

Przygotowanie sprzętu snowboardowego

Drugim kluczowym aspektem przygotowań do sezonu snowboardowego jest sprawdzenie stanu sprzętu i niezbędnego wyposażenia. Do swobodnego szusowania na stoku potrzebujesz przede wszystkim deski oraz wiązań. Warto sprawdzić, w jakim stanie jest sprzęt po ostatnim sezonie. Deska może wymagać odświeżenia i natłuszczenia ślizgu oraz ponownego naostrzenia krawędzi. Niezbędne do tego akcesoria znajdziesz w sklepie Proboarder.pl.

Wśród niezbędnego wyposażenia z pewnością przydatne będą także kask i gogle. Jeśli jeszcze ich nie masz, to teraz jest czas, by je zakupić.

Obok sprzętu snowboardowego również ważny jest strój. Musi on łączyć w sobie funkcjonalność oraz zapewniać odpowiedni komfort termiczny. Zadbaj, by był wykonany z wodoodpornych, ale oddychających materiałów oraz nie krępował ruchów. Wśród podstawowego wyposażenia powinna znaleźć się kurtka, spodnie, czapka, rękawice oraz buty.

Jeśli jesteś poczatkującym snowboarderem rozważ zaopatrzenie się w ochraniacze, które zabezpieczą Twoje ciało przed stłuczeniami podczas upadków na stoku.