Wczytuję dane...

Co założyć pod kurtkę snowboardową?

Odpowiedni dobór stroju snowboardowego, to jeden z warunków bezpiecznej i komfortowej jazdy. Należycie dopasowana odzież nie krępuje ruchów, pozwala na utrzymanie właściwej temperatury ciała i odprowadza wilgoć, która pojawia się w momencie przepocenia. W tym artykule skupimy się na tym, co założyć pod kurtkę snowboardową. Zachęcamy do lektury.

Jakie właściwości powinna mieć kurtka snowboardowa?

Wybierając odpowiednią kurtkę snowboardową, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, z jakiego materiału została wykonana. Powinien zapewniać on wygodę, a jednocześnie być wodoodporny i gwarantować odpowiednią cyrkulację powietrza. Przeglądając kurtki snowboardowe, zwróćmy również uwagę na to czy zostały wyposażone w membranę. Jest one bowiem odpowiedzialna za pochłanianie wody i chroni przed dalszym jej przedostawaniem się w głąb materiału. Poszukując idealnej kurtki dla siebie zwróćmy także uwagę na jej wygodę, odpowiedni rozmiar i krój. Od tego zależeć bowiem będzie jakość naszej jazdy.

Co włożyć pod kurtkę snowboardową?

Wybór odpowiedniej kurtki do jazdy na snowboardzie to jedno. Drugą, równie ważną kwestią jest zaopatrzenie się w odzież, którą włożymy pod kurtkę. Powinna ona spełniać odpowiednie kryteria, gdyż dokładnie tak, jak w przypadku kurtki, tak i również w tym wypadku będzie miała kluczowy wpływ na wygodę podczas jazdy na snowboardzie. Co zatem wybrać? Niewątpliwie istotnym elementem naszej snowboardowej stylizacji będzie bielizna termoaktywna.  Jest ona przede wszystkim niezwykle wygodna, co przekłada się na komfort podczas aktywności fizycznej. Jej największą zaletą jest jednak utrzymanie temperatury ciała na odpowiednim poziomie, co gwarantuje perfekcyjną ochronę przed zimnem. Ponadto, charakteryzuje się bardzo dobrym przepływem powietrza. Tego typu bielizna odprowadza pot na zewnątrz, dzięki czemu nie wnika on w ubranie. To niewątpliwie jeden z najlepszych wyborów jakich można dokonać podczas kompletowania outfitu na stok.

O co warto jeszcze zadbać podczas kompletowania stroju snowboardowego?

Poza bielizną termoaktywną należy włożyć również na siebie cienką bluzkę lub bluzę. Nie powinny być one zbyt obszerne. Najlepiej wybrać modele dopasowane do ciała. Zbyt luźna czy za duża bluza może bowiem negatywnie wpłynąć na komfort naszej jazdy. Alternatywą dla klasycznych, tego typu ubrań jest ogrzewana koszulka Glovii GJ1 (black) z naszej oferty. To niewątpliwie świetne rozwiązanie dla osób, które nie odczuwają wystarczającego komfortu cieplnego w dotychczas stosowanej przez siebie odzieży. Idealna do użytkowania w ekstremalnych warunkach. Koszulka dostępna jest w kilku wariantach kolorystycznych, więc każdy może znaleźć odpowiedni model dla siebie.

Warto pamiętać o tym, aby kompletując strój snowboardowy, sięgać jedynie po wysokiej jakości odzież wykonaną ze specjalistycznych materiałów. Dzięki temu należycie ochroni nas przed zimnem, odprowadzi nadmiar wilgoci, a w konsekwencji stanowić będzie gwarancję komfortowej jazdy. Wszelkie niezbędne elementy garderoby do jazdy na snowboardzie znajdziecie w naszym sklepie.