Wczytuję dane...

Jaka aktywność dla snowboardera na wiosnę?

Kiedy zima jest już za pasem, większość osób jeżdżących na snowboardzie robi sobie przerwę od ulubionego sportu. Deski pozostają zatem w szafie, a w głowie pojawia się pytanie, jaka aktywność dla snowboardera jest najlepsza na wiosnę. Nikt nie chce przecież stracić sportowej formy i nie skorzystać z pięknej pogody.

Sport dla snowboardera - bieganie wiosną

Bieganie jako regularna aktywność jest to sport bardzo korzystny dla zdrowia. Nie tylko pomaga utrzymać układ mięśniowo-szkieletowy w doskonałym stanie, ale poprawia również samopoczucie. Zwłaszcza bieganie na świeżym powietrzu może być dla snowboardera sporym wzmocnieniem. Jeżeli zdecydujesz się na tę formę aktywności fizycznej, zaopatrz się w odpowiednie akcesoria. Pamiętaj również o tym, jak ważne dla Twojego komfortu i bezpieczeństwa są obuwie.

Bielizna termiczna, czyli termoaktywna również może zwiększyć efektywność i satysfakcję płynącą z biegania wiosną. Bielizna termoaktywna zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet jest pierwszą warstwą odzieży do biegania. To także jeden z najważniejszych elementów jego stroju.

W momencie, gdy jest odpowiednio dopasowana, pełni funkcję termoregulacji. Nie tylko doskonale przylega do ciała, ale także nie ogranicza żadnych ruchów. Uprawiając bieganie wiosną, warto również skorzystać z planu treningowego. Wiele z nich jest dostępnych w internecie. Liczą się bowiem nie tylko motywacja i wysiłek, ale również zorganizowanie w trakcie aktywności fizycznej.

Aktywność dla snowboardera - jazda rowerem wiosną

W nieco cieplejszą pogodę, deskę snowboardową śmiało można zamienić na rower. Jazda gwarantuje podobnie jak bieganie wzmocnienie całego układu mięśniowo-szkieletowego. Podobnie jednak jak w przypadku biegania, trzeba zadbać o odpowiednie akcesoria, a także strój. Podobnie jak poprzednio niezastąpiona okazuje się bielizna termiczna. Ważne są również kaski dla zachowania pełnego bezpieczeństwa i odpowiednie obuwie.

Buty na rower powinny mieć nieco usztywnioną podeszwę po to, aby skutecznie przekazywały siłę mięśni. Podobnie jak w przypadku biegania, polecamy od samego początku jeździć zgodnie z przemyślanym planem treningowym. Dla przykładu na samym początku mogą być to krótkie sprinty trwające około 15 -30 sekund, które są przerywane fazą odpoczynku, to znaczy znacznie wolniejszą jazdą. W internecie jest mnóstwo informacji na temat mniej i bardziej zaawansowanych form treningu.

Z pewnością trzeba jednak uważać, aby nie przesadzić z obciążeniem. Nikt nie chce przecież leczyć kontuzji. Odpowiednio spędzona wiosna sprawia, że snowboarder wróci na zimowy sezon w doskonałej formie. Zachęcamy do aktywności wiosną, a także uzupełnienia swojego sprzętu snowboardowego jeszcze zanim rozpocznie się sezon zimowy.