Wczytuję dane...

Jak wybrać piankę na SUP ?

Jak wybrać piankę na SUP ?

Paddleboarding to aktywność sportowa, która wciąż zyskuje na popularności. Warto jednak odpowiednio się zaopatrzyć, aby wodny wypoczynek był bezpieczny. Ważny jest wybór nie tylko dobrze dopasowanych wioseł i deski. Korzystnie jest również zastanowić się nad innymi akcesoriami. Dowiedz się, jak wybrać piankę do paddleboardingu.

Pianka na SUP – do czego służy?

Latem uprawianie paddleboardingu jest niezwykle przyjemne, gdyż słoneczna pogoda i wysokie temperatury nie wpływają negatywnie na ciepłotę organizmu. Warto jednak wiedzieć, że SUP to aktywność, którą można wykonywać nie tylko podczas ciepłego sezonu. Idealnie do tego posłuży się pianka do paddleboardingu. Co więcej, nawet latem mogą zdarzyć się chłodniejsze dni, a dzięki wybraniu odpowiednich akcesoriów, nie musisz rezygnować ze sportów wodnych, gdy aura jest nieco chłodniejsza. Wysokiej jakości pianka pomoże ochronić organizm przed wychłodzeniem.

Pianka na SUPa – jaką wybrać na sezon wiosenno-letni?

Pianki do paddleboardingu różnią się między sobą grubością. Jeśli planujesz uprawiać ten sport wodny wiosną i latem warto się wtedy zdecydować na modele oznaczone od 2/2 do 3/2. Zdecydowanie większą popularnością cieszy się ta ostatnia grubość, zwłaszcza jeśli paddleboarding uprawiasz nad polskim morzem. Takie modele zapewniają jednocześnie idealną izolację cieplną, a przy tym są komfortowe do noszenia latem. W zależności od Twoich preferencji możesz zdecydować się na pianki:

  • z krótkim rękawem i spodenkami,
  • z długim rękawem i długimi nogawkami,
  • z długim rękawem i spodenkami.

W zależności od potrzeb należy wybrać odpowiedni model. W ofercie Proboarder znajdziesz pianki do paddleboardingu dla dzieci i dorosłych.

Paddleboarding jesienią i zimą – jak zadbać o odpowiednią izolację?

Jeśli uważasz, że pogoda nigdy nie jest przeszkodą do uprawiania sportów wodnych, to zadbaj o wysokiej jakości piankę neoprenową. Na chłodniejsze sezony warto wybrać modele o grubości od 4/3 do 5/4. W ten sposób zadbasz o zachowanie odpowiedniej temperatury ciała, a skuteczna izolacja ochroni przed porywistym wiatrem.

Pianki na SUPa – na co warto zwrócić uwagę?

Należy pamiętać, że oprócz kroju i grubości pianki neoprenowej do SUP, istotne są także inne elementy. Zanim zdecydujesz się na zamówienie danego modelu, zwróć uwagę na:

  • zastosowany rodzaj szwów

Pianka do paddleboardingu powinna być wykonana w taki sposób, aby zapewniać idealną szczelność. Dlatego warto wybierać modele, które mają wzmocnione klejenie szwów w miejscach narażonych na pękanie.

  • miejsce zamka błyskawicznego

W zależności od preferencji możesz wybrać pianki neoprenowe z zamkiem błyskawicznym zastosowanym na froncie, lub tyle. Te drugie są bardzo łatwe w zakładaniu, ale mogą być problematyczne przy chłodniejszych sezonach, gdyż zapięcie w tyle czasami powoduje nieszczelność. Natomiast pianki neoprenowe z zamkiem błyskawicznym na froncie charakteryzują się świetną izolacją, ale ich zakładanie jest nieco trudniejsze.

Wybierz taki rodzaj pianki do paddleboardingu, która zapewni Ci najbardziej komfortowe warunki podczas aktywności sportowej.