Wczytuję dane...

Czym są Aquabagi i dlaczego warto z nich korzystać?

Planujesz rozpocząć swoją przygodę z paddleboardingiem i zastanawiasz się, jakie akcesoria się przydadzą? Na rynku można znaleźć różnorodne produkty przeznaczone do SUP. Warto zadbać o wybór odpowiedniego aquabagu. Dzięki niemu uprawianie sportu wodnego będzie wygodniejsze. Dowiedz się, do czego się przydaje i z jakich powodów warto w niego zainwestować.

Aquabagi do SUP – czym są?

Podczas uprawiania sportów wodnych jedną z newralgicznych kwestii jest przechowywanie najpotrzebniejszych przedmiotów w taki sposób, aby ochronić je przed wilgocią. Najczęściej są zabierane ze sobą elementy takie, jak:

  • dokumenty,
  • telefon komórkowy,
  • przekąska,
  • butelka wody,
  • klucze do samochodu czy domu.

Trudno takie przedmioty trzymać w dłoni podczas uprawnia paddleboardingu. W takich sytuacjach warto wybrać specjalne wodoodporne worki i plecaki, czyli aquabagi. Wykonane są ze specjalnych tkanin odpornych na działanie wilgoci. Dzięki temu nawet elektroniczne sprzęty będą bezpieczne podczas wodnych aktywności.

worek wodoszcelny aquatone 20l

Aquabagi do paddleboardingu – jakie wybrać?

Już wiesz, do czego służą aquabagi, warto jednak zastanowić się, jaki model będzie najlepszy dla Ciebie. Przy ich wyborze weź pod uwagę następujące elementy:

  • litraż

W zależności od potrzeb w Proboarder możesz zamówić aquabagi o pojemności od 10 l do 40 l. Warto dokładnie wcześniej przemyśleć, jakie przedmioty będziesz w nich przechowywać, gdyż zarówno za mały worek, jak i za duży może powodować dyskomfort podczas sportów wodnych.

  • sposób noszenia

To kolejny ważny aspekt, o którym warto pamiętać podczas wyboru danego modelu aquabagu. Możesz zdecydować się na niewielką nerkę zapinaną w talii, worek czy plecak.

  • zastosowane rozwiązania

Aquabag może mieć formę luźnego worka lub plecaka z wieloma skrytkami i kieszonkami. W zależności od tego, jakie masz preferencje w przechowywaniu przedmiotów, warto wybrać model idealny dla siebie.

  • materiał wykonania

Jedną z najważniejszych cech, którą powinny charakteryzować się aquabagi jest wodoszczelność. Zatem należy wybrać produkty od renomowanych producentów wykonane z materiałów o klasie IPX6, która zapewnia ochronę przechowywanym przedmiotom przed zalaniem.

Dzięki uwzględnieniu wymienionych aspektów z pewnością wybierzesz najlepsze torby wodoszczelne na SUP dla siebie.

plecak wodoszczelny na sup aztron

Jakie są atuty wyboru aquabagów?

Aquabagi nie tylko zapewniają ochronę przed zalaniem, ale również pozwalają na zabranie ze sobą najpotrzebniejszych rzeczy. Dzięki temu podczas relaksu w wodzie będziesz mógł wykonać piękne zdjęcia, posłuchać ulubionej muzyki czy po prostu zjeść pożywną przekąskę, bez potrzeby schodzenia na ląd. Do tego nie musisz się zastanawiać, w jaki sposób zabezpieczyć telefon czy portfel przed kradzieżą, gdyż będziesz mieć te przedmioty przy sobie. Aquabagi znajdą zastosowanie nie tylko w paddleboardingu, ale również na kajakach, żeglowaniu czy podczas marszów górskich. Ich przydatność wynika z zastosowania wodoodpornego materiału, który ochroni wszelkie przedmioty także podczas ulewy. Dzięki takim właściwościom możliwe jest uniwersalne zastosowanie aquabagów.