Wczytuję dane...

Jaką deskę do paddleboardingu wybrać?

Wiosna i lato to idealny czas na poznawanie nowych sportów wodnych. Wśród wielu możliwości szczególną popularność zyskał paddleboarding. To aktywność, w której odnajdzie się cała rodzina. Stand Up Paddle, znane również jako wiosłowanie na stojąco na desce, stanowi doskonałą formę odpoczynku na łonie natury, a także okazję do poprawy zmysłu równowagi i kondycji. Fascynuje Cię ten sport wodny? Podpowiadamy, jaką deskę do paddleboardingu wybrać, aby zadbać o bezpieczeństwo i komfort.

Jaka deska SUP dla początkujących będzie najlepsza?

Najtrudniejszą rzeczą podczas nauki poddleboardingu jest kwestia zachowania równowagi. Na to, jak szybko nauczysz się stać stabilnie na desce, wpływa m.in. jej rodzaj. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z nowym sportem, to przy wyborze akcesoriów do SUP koniecznie weź pod uwagę kilka czynników.  Znaczenie ma Twoja budowa ciała, poziom umiejętności, jak i sposób wykorzystywania sprzętu. Te kwestie powinny decydować o tym, jaki rodzaj deski wybierzesz.

 

Do wyboru masz modele twarde oraz miękkie. Instruktorzy paddleboardingu zwykle zalecają dla początkujących te drugie, tj. pompowane. Twarde natomiast są dedykowane profesjonalistom.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie deski SUP?

Właściwe dopasowanie deski do paddleboardingu decyduje przede wszystkim o Twoim bezpieczeństwie. Dlatego zanim dokonasz wyboru, zorientuj się, jakie parametry mają ogromne znaczenie. Zalicza się do nich m.in.:

Objętość deski

Mierzona jest w litrach. Wpływa m.in. na zdolność przenoszenia obciążenia. W zależności od kształtu oraz długości, jak i szerokości, parametr ten może być inny. Dla osób początkujących najlepsze akcesoria SUP mają pojemność od 220 do nawet 350 litrów.

Nośność

Koniecznie zwróć na nią uwagę, ponieważ decyduje o tym, jaki maksymalny ciężar może wytrzymać deska, bez odkształcania się. Za duże obciążenie doprowadzi do zanurzenia paddleboardu, co znacznie utrudni Ci przyswajanie nowych umiejętności.

Szerokość deski

Przy wyborze szerokości kieruj się zasadą: im wyższa waga Twojego ciała, tym większa szerokość. Parametr ten wpływa na stabilność. Szersze deski SUP uznaje się za stabilniejsze, ale za to wolniejsze.

Długość deski

Długie akcesoria SUP pozwolą Ci szybciej i swobodniej płynąć, natomiast krótkie będą idealne, jeśli planujesz uczyć się manewrów na wodzie. Długie ponadto sprawdzą się do długich podróży.

Akcesoria do deski SUP, które warto mieć

Deska do paddleboardingu to oczywiście podstawa, aby zacząć stawiać pierwsze kroki w tym sporcie wodnym. Nie obejdziesz się jednak bez odpowiedniego wiosła. W naszej ofercie znajdziesz deski SUP już z nimi. Przygotowaliśmy dla Ciebie również odrębną ofertę, w której otrzymasz tego typu dodatki w różnych kolorach i wzorach. Oprócz tego wyposażysz się u nas w kamizelkę wodoodporną, bojkę do wiosła i wiele innych akcesoriów. Dbamy o jakość tych produktów, dlatego z pewnością posłużą one na długo. Z nami odkryjesz również inne sporty wodne, bowiem dostarczamy także sprzęt do wakeboardu, snowboardu, kitesurfingu itp.