Wczytuję dane...

Kiedy najlepiej kupić nową deskę snowboardową ?

sklep z deskami snowboardowymi

Kiedy najlepiej kupić nową deskę snowboardową?

Zakup nowej deski snowboardowej, niezależnie od tego, czy chodzi o pierwszą w życiu, czy po prostu o wymianę starego modelu, zawsze jest decyzją, której powinniśmy poświęcić sporo uwagi. Odpowiednia długość, konstrukcja, typ ślizgu, dostosowanie do stylu jazdy – każda z tych kwestii pozostaje istotna. Przy wyborze nowej deski może jednak pojawić się także inne pytanie: kiedy najlepiej dokonać zakupu?

Wybór właściwego sklepu

Poszukiwania nowej deski snowboardowej należy rozpocząć od odwiedzenia odpowiedniego sklepu. Swoje kroki powinniśmy skierować do punktów zajmujących się sprzedażą wyposażenia sportowego, a jeśli mamy taką możliwość – do takich specjalizujących się w sprzęcie zimowym. Nie chodzi wyłącznie o jakość oferowanych produktów. W sklepach sportowych możemy bowiem liczyć na doradztwo specjalistów, którzy pomogą w dokonaniu wyboru. Zapewniają je zarówno punkty stacjonarne, jak i sklepy online, gdzie z fachowego wsparcia można skorzystać zdalnie.

Kiedy ceny desek są najniższe, a dostępność największa?

Po znalezieniu zaufanego sklepu z deskami warto zastanowić się, czy kupować nowy snowboard od razu. Od momentu, w którym chcemy dokonać zakupu, zależą ceny produktów, a także ich dostępność. Największy wybór nowych desek snowboardowych w sklepach można zauważyć przed sezonem, w okresie od października do grudnia. Wtedy każdy zainteresowany powinien bez trudu znaleźć coś dla siebie. Trzeba jednak pamiętać, że w tym czasie rozbudowany asortyment idzie w parze z najwyższymi cenami ponieważ w tym okresie na sklepowe półki wjeżdża sprzęt kolekcyjny czyli z nowej kolekcji.

Pierwsze obniżki poza akcjami promocyjnymi typu Black Friday pojawiają się w styczniu, następne ruszają od początku lutego, a na najniższy koszt zakupu można liczyć po zakończeniu sezonu, czyli na wiosnę. Jednakże mamy wtedy do czynienia z zależnością odwrotną do tej przedsezonowej – po sezonie wraz z cenami bardzo szybko spada dostępność desek i innego sprzętu. Dotyczy to przede wszystkim tych najbardziej popularnych rozmiarów. Większość osób zainteresowana kupieniem dobrego sprzętu w niskiej cenie czeka z zakupami do końca sezonu.

Nowa deska ze sklepu czy z outletu?

Wybór właściwego momentu na zakup deski jest więc bardzo istotny pod kątem finansowym. Nowe snowboardy potrafią kosztować od 700zł (modele dla początkujących) do ponad 3 tysięcy (najbardziej zaawansowane propozycje). Niektóre osoby decydują się zatem na kupno tańszej deski z outletu. Czy to dobry pomysł? Zaufane sklepy oferujące produkty outletowe dostarczają snowboardy, o których jakość nie trzeba się obawiać. Zawsze jednak warto dokładnie im się przyjrzeć (podobnie jak przy kupowaniu deski używanej), czy nie mają widocznych ubytków lub odkształceń, zwłaszcza na ślizgu i krawędziach.

Snowboard – deska ze sklepu Proboarder

Odpowiadając na pytanie, kiedy najlepiej kupić nową deskę, należy zastanowić się nad możliwościami finansowymi oraz wymaganiami. Jeśli planujemy jazdę jedynie od czasu do czasu, warto postawić na kupno tańszego, prostszego modelu już po sezonie, natomiast miłośnicy częstych wypraw na stok powinni zastanowić się nad odłożeniem pieniędzy i zakupem droższej deski, idealnie spełniającej oczekiwania, precyzyjnie wybranej spośród licznych przedsezonowych modeli. W sklepie Proboarder pomożemy Ci dokonać właściwego wyboru, niezależnie od opcji, jaką wybierzesz.