Deski snowboardowe

Sortuj według:
Wyświetl po produktów
Wyprzedaż

Drake Dfl 2019

1049,00 PLN
1479,00 PLN
Oszczędzasz 430.00 PLN
Wyprzedaż

Ride Manic 2019

1119,00 PLN
1599,00 PLN
Oszczędzasz 480.00 PLN
Wyprzedaż

Rome Royal 2018

1275,00 PLN
1499,00 PLN
Oszczędzasz 224.00 PLN
  prezent do zamówieniaDo każdej zakupionej deski możesz nabyć pokrowiec w cenie 20zł (zamiast 59zł). -> SZCZEGÓŁY PROMOCJI

  Deska snowboardowa to jeden z trzech podstawowych elementów wyposażenia każdego snowboardera, dzięki któremu możemy cieszyć się pięknem snowboardingu. Jazda na desce snowboardowej dostarcza wielu pozytywnych wrażeń i sprawia, że chce się więcej! Istotny jest temat nauki jazdy na desce – często może być bolesny, ale dzięki dobrze dobranej desce snowboardowej możemy szybciej przez to przejść i uniknąć wielu upadków w trakcie nauki.

  Budowa i rodzaje – deski snowboardowe damskie i męskie

  Każda deska snowboardowa co do zasady zbudowana jest podobnie. Różnica tkwi w materiałach i detalach, które w efekcie końcowym decydują o jej właściwościach. Sercem deski jest rdzeń drewniany (kiedyś w najtańszych deskach marketowych i no name stosowano rdzeń piankowy). W zależności od charakteru i właściwości, rdzeń jest odpowiednio wyprofilowany (w typach camber, rocker lub hybryda) i może być wykonany z jednego gatunku drewna, czy też z połączenia kilku gatunków drewna. Rdzeń jest obłożony od góry i od dołu warstwami z włókna szklanego. Również w zależności od tego, co chce się uzyskać, można zastosować włókno o podwójnym splocie (biaxal) lub o potrójnym splocie (triaxal). Ostatnią warstwą spodu deski jest ślizg - może być tłoczony, spiekany lub grafitowy. Z kolei warstwa wierzchnia to laminat z nadrukowaną grafiką. Oczywiście rdzeń po bokach obłożony jest sidewallem z ABSu lub innego tworzywa, które chroni go przed uszkodzeniami oraz tłumi drgania. Pod włóknem szklanym i nad ślizgiem wpuszczone są krawędzie. Ostatnią istotną rzeczą, posiadają deski snowboardowe są inserty, do których zostały zamontowane wiązania snowboardowe. Tak wygląda podstawowa budowa deski snowboardowej, ale w zależności od modelu deski mogą dochodzić jeszcze pasy z carbonu, kevlaru i inne rozwiązania technologiczne.

  Deski snowboardowe All Mountain i inne

  Deski snowboardowe możemy podzielić ze względu na przeznaczenie. Mamy tu następujące kategorie: All Mountain, Freestyle, Freeride, SBX oraz race. Deski snowboardowe All Mountain, jak sama nazwa wskazuje, są uniwersalnymi i wszechstronnymi konstrukcjami. Zostały stworzone aby radzić sobie w każdych warunkach. Na takiej desce najlepiej zaczynać przygodę ze snowboardem. Deski snowboardowe All Mountain najlepiej sprawdzają się w jeździe po przygotowanych trasach, ale również dobrze spisują się w snowparku czy poza trasą. Deski snowboardowe freestyle są przeznaczone dla fanów akrobacji wykonywanych na skoczniach, poręczach i innych przeszkodach. W tej grupie można rozróżnić deski dedykowane bardziej na skocznie oraz takie, które lepiej sprawdzą się na przeszkodach jibbowych (boxy, raile). Deski freerideowe zostały zaprojektowane do jazdy w głębokim śniegu, poza trasami. Środek ciężkości w tego typu deskach przesunięty jest na tył, aby manewrowanie w głębokim śniegu było łatwiejsze. Deski SBX i race to mniej popularny sprzęt, który został stworzony odpowiednio do snowboard crossu oraz do slalomu.

  Wybór – Twoja deska snowboardowa

  W naszym sklepie znajdziesz duży wybór desek snowboardowych na każdą kieszeń i na każdy poziom zaawansowania. W ofercie znajdziecie deski snowboardowe damskie i męskie do każdego stylu jazdy. Dla początkujących i miłośników dynamicznej jazdy po przygotowanych trasach, mamy deski snowboardowe All Mountain. Dla rajderów, których kręcą freestylowe ewolucje, mamy duży wybór desek twintipowych z rockerem, camberem, flatem czy gullwingiem. Dla miłośników jazdy poza trasami mamy spory wybór desek freeride'owych, w tym także deski splitboardowe. W naszej ofercie znajdziecie deski takich marek jak Pathron, Capita, K2, Raven, Volkl, Stepchild, Endeavor czy Bataleon.

  Podczas wyboru deski nie powinniśmy kierować się głównie kolorem czy wzorem – istotny jest styl uprawiania sportu. Wybór deski jest uwarunkowany typem aktywności i Twoimi umiejętnościami. Wybór długości deski zależał będzie od Twojej wagi, czasem dochodzi do tego też rozmiar buta czy przeznaczenie. Nie ma tutaj jednej i prostej podpowiedzi. O tym, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze deski snowboardowej, przeczytasz w naszym poradniku – tam szerzej opisaliśmy to zagadnienie. Jeśli po lekturze poradnika nadal masz problem z wyborem właściwej deski, napisz do nas! Z chęcią pomożemy Ci wybrać odpowiedni sprzęt dopasowany do Twoich potrzeb i umiejętności.