Wczytuję dane...

6 rzeczy, które warto mieć na stoku

Zimowy sezon to czas, kiedy wiele osób decyduje się na wakacje w górach. Snowboard, jazda na nartach – to aktywności, które pozwalają wypocząć i jednocześnie dostarczają nam niezbędną dawkę energii i endorfin. Aby cieszyć się pełnią możliwości, warto wiedzieć, jakie wyposażenie jest niezbędne na stoku. W tym artykule polecamy 6 rzeczy, które warto zabrać ze sobą.

Gogle

Bezpieczeństwo jest najważniejsze – to dzięki niemu możemy swobodnie i bez zmartwień cieszyć się zimowym szaleństwem, a szczególnie istotne jest w przypadku młodszych sportowców. Kiedy zadbamy o ochronę oczu, mamy pewność, że dobra widoczność zagwarantuje nam możliwość prawidłowego włączenia się w ruch na stoku. Możemy poprawnie oszacować odległość, a także bezpiecznie hamować i przyspieszać. Dobre gogle będą miały ochronę UV – warto pamiętać, że wzrok jest szczególnie narażony na szkodliwy wpływ promieniowania słonecznego. Jednak gogle są zaprojektowane nie tylko na ostre słońce, sprawdzą się również w pochmurne dni.

Co więcej, mogą pełnić funkcję ciekawego dodatku do reszty stroju snowboardowego – wśród dziesiątek propozycji z pewnością znajdziesz taki wzór i kolor, który będzie odpowiadał Twoim preferencjom.

Bandana – komin i inne

Kolejny element stroju snowboardowego – pozwoli osiągnąć maksymalny poziom komfortu podczas uprawiania sportu zimowego. Powinniśmy zadbać o ochronę przed mrozem, aby nie narazić się na przewianie i przeziębienie. Polecamy zapoznanie się z ofertą specjalnych bandan, które możesz założyć na szyję, a także zakryć nią dolną część twarzy. Zabezpieczysz się zarówno przed wiatrem i niską temperaturą, jak i przed ostrym słońcem, które mogłoby podrażnić skórę – każdy snowboarder wie, że śnieg intensywnie odbija promienie słoneczne. Dobra bandana powinna być wykonana z wytrzymałego, a jednocześnie przewiewnego i miękkiego w dotyku materiału.

Krem z filtrem UV

Wraz z goglami i bandaną stworzy doskonały zestaw do zabezpieczania Twojej skóry. Niezwykle istotny pod względem blokowania dostępu szkodliwego wpływu promieniowania UVA i UVB. Powinien być podstawą wyposażenia szczególnie tych osób, które po ekspozycji na słońce borykają się z bardzo przykrymi oparzeniami i zaczerwienieniem. Filtr UV zapobiega również starzeniu się skóry – czerpiesz więc z niego dodatkową korzyść. Krem przeciwsłoneczny w sztyfcie sprawdzi się w szczególności jeśli będziesz szusował po alpejskich stokach. Będziesz wysoko w górach na nieosłoniętych stokach a tam słońce operuje zdecydowanie inaczej. O poparzenia słoneczne naprawdę nietrudno, a opalona skóra Twarzy i biały ślad pod goglami wygląda zabawnie :-)

Wkrętak snowboardowy

To element wyposażenia, który może się przydać w najmniej oczekiwanym momencie. Dlaczego wkrętak snowboardowy jest tak przydatny na stoku? Zabezpiecza nas na wypadek odkręcających się śrub – jest to szczególnie istotne w kontekście montowania i demontowania wiązań. Dobry wkrętak powinien posiadać kilka rodzajów śrubokrętów, w tym krzyżakowy, płaski, a także imbusowy. Kiedy wybierasz wkrętak, upewnij się czy jest on wyposażony w tzw. "grzechotkę". Jest to mechanizm który znacznie ułatwia przykręcanie i odkręcanie śrub. Wkrętak snowboardowy charakteryzuje się niewielkimi wymiarami i ergonomicznym kształtem. Dzięki temu możesz go mieć przy sobie podczas jazdy bez obaw o swoje bezpieczeństwo.

Telefon i przekąska

Być może brzmi banalnie, jednak warto przypominać o tym, że telefon zaliczamy do listy niezbędnych akcesoriów. Kiedy zdarzy nam się wypadek lub jesteśmy świadkami takiej sytuacji, telefon pozwoli szybko wezwać pomoc, a w najgorszych wypadkach może nawet uratować życie. Dzięki niemu mamy także kontakt z bliskimi, co będzie szczególnie istotne dla rodziców bawiących się na stoku razem z dziećmi.

Polecamy także zabrać do kieszeni małą przekąskę. Doskonale sprawdzi się baton energetyczny – nie musisz obawiać się, że głód po intensywnym wysiłku fizycznym wygoni Cię ze stoku. Baton z dużą zawartością białka i innych składników odżywczych zapewni Ci dawkę energii na dalsze szaleństwo na stoku.