Wczytuję dane...

Balance board – czym jest, do czego służy i dlaczego warto?

balance board deska do ćwiczenia równowagi

Jeśli jesteś zapalonym snowboardzistą, jeździsz na desce lub surfujesz, to bardzo ważne, byś dobrą kondycję oraz sprawność całego ciała utrzymywał prze cały rok, a nie tylko w sezonie. To, co łączy wszystkie te sporty, to umiejętność utrzymania odpowiedniej równowagi oraz silne mięśnie głębokie wokół kręgosłupa, które to umożliwiają. By móc go ćwiczyć, nawet w domowym zaciszu, z pewnością przyda Ci się balance board. Co to jest i jak na nim ćwiczyć? O tym w dzisiejszym artykule.

Balance board - budowa

Balance boardy zaskakują prostotą swojej konstrukcji. Składają się bowiem z odpowiednio wyprofilowanej deski oraz wałka. Niech jednak nie zwiedzie Was ta oszczędna konstrukcja. W rzeczywistości akcesoria te pozwalają na wykonanie kompletnego treningu całego ciała. Znakomicie wzmacniają mięśnie głębokie, zwłaszcza w okolicach kręgosłupa i brzucha. Do tego pozwalają na ćwiczenie równowagi, która jest bardzo potrzebna zarówno na stoku, jak i surfując na morskich czy jeziornych falach.

Szeroka funkcjonalność balance boardów

Dzięki balance boardom możemy również trenować tzw. propriocepcję, czyli czucie głębokie. Dzięki niej organizm jest w stanie określić położenie każdej części ciała względem przestrzeni. Trening na balance boardzie poprawia również koordynację ruchową.

Jednak z tego prostego, aczkolwiek wielofunkcyjnego akcesorium skorzystają nie tylko profesjonaliści. Balance boardy stanowią znakomite uzupełnienie klasycznego, domowego treningu. Ćwiczyć na nim można właściwie w każdym wieku. Uprzedzamy jednak, że ćwiczenia na blance boardzie są wymagające, umożliwią Wam jednak spalenie mnóstwa kalorii, a przy tym sprawiają po prostu wielką frajdę.

Balance board – jak wybrać?

Na Proboarder.pl znajdziecie bogaty wybór wysokiej jakości balance boardów. Każdy rodzaj zawiera w zestawie deskę wykonaną z solidnego drewna oraz wałek z ekologicznego i wytrzymałego materiału, który w dotyku przypomina gumę. Posiada on właściwości antypoślizgowe, co jest jego dużym atutem w porównaniu z wałkami plastikowymi, na których deska zwyczajnie się ślizga, a to może być niebezpieczne.

Do tego walki oferowane wraz z balance boardami na Proboarder.pl nie ślizgają się na nawierzchni, ani nie rysują podłogi.

W ofercie sklepu znajdziecie też wersje z dywanikiem w zestawie. Pozwoli on wydzielić przestrzeń na ćwiczenia oraz gwarantuje jeszcze lepszą przyczepność do podłoża.

Nie bez znaczenia pozostaje również design produktu. Proboarder oferuje szeroką gamę kolorystyczną balance boardów z atrakcyjnymi grafikami. Coś dla siebie znajdą miłośnicy zwierzęcych motywów czy minimalistycznych napisów. Blance board to również świetny pomysł na prezent. Jeśli wśród swoich najbliższych posiadasz fana snowboardu, wakeboardu czy jazdy na deskorolce, to deska do nauki balansu będzie dla niego idealnym upominkiem.