Wczytuję dane...

Wyjazd snowboardowy - co wziąć?

Sezon snowboardowy zbliża się wielkimi krokami. Miłośnicy tego zimowego sportu zacierają ręce i już nie mogą doczekać się pierwszego wypadu na stok. Jeśli Ty także należysz do tej grupy, koniecznie sprawdź, czy masz już wszystko, co może Ci się przydać podczas wyjazdu snowboardowego.

Dobre przygotowania do wyjazdu snowboardowego, to podstawa udanej i bezpiecznej zabawy. Przede wszystkim osoby, które jadą na snowboard po raz pierwszy z pewnością skorzystają z naszych wskazówek. Jeśli planujecie dopiero rozpocząć naukę jazdy na snowboardzie, to wystarczy, że zabierzecie ze sobą niezbędną odzież. Cały sprzęt najlepiej będzie wypożyczyć na miejscu. Jego zakup warto rozważyć na późniejszych etapach nauki, kiedy już połkniemy snowboardowego bakcyla i poczujemy, że to coś zdecydowanie dla nas.

Niezbędny sprzęt na wyjazd snowboardowy

Jeśli natomiast jesteście zaprawionymi snowboardami, to z pewnością macie już zakupiony swój własny sprzęt. Do najważniejszych elementów wyposażenia każdego snowboardera zaliczamy deskę i pokrowiec na nią, buty na snowboard, wiązania, kask, gogle i pokrowiec na nie. Niektórzy zabierają również ochraniacze na poszczególne części ciała.

Jakie ubrania na snowboard?

By móc w pełni cieszyć się białym szaleństwem, koniecznie musimy zabrać ze sobą odpowiednią odzież. Najważniejsza jest oczywiście ciepła i nieprzemakalna kurtka, spodnie snowboardowe, bluza lub polar, ciepłe skarpety, rękawice, bielizna termoaktywna. Wiele osób sięga także po czapkę lub kominiarkę, maski, bandany i szaliki. Wybór dodatkowych akcesoriów zależy od Twojej odporności na zimno. Jeśli należysz do zmarzluchów, warto rozważyć zakup specjalnych ogrzewaczy do butów lub do rękawic.

Co jeszcze zabrać?

Jeśli zabieramy swoją deskę snowboardową, to weźmy również akcesoria niezbędne do jej pielęgnacji. Potrzebny będzie wkrętak snowboardowy, smar do snowboardu oraz szczotka do smaru, a także pałeczki do uzupełniania ślizgu. Jeśli masz drogi sprzęt to warto też rozważyć, by zabrać specjalną kłódkę do deski. Co rok na grupach snowboardowych można przeczytać wiele wpisów o kradzieży sprzętu snowboardowego. Taka kłódka nie uchroni Cię w 100% ale na pewno zmniejszy ryzyko kradzieży zwłaszcza.

Wśród pozostałego asortymentu oczywiście potrzebujemy normalnych ubrań jak podczas każdego wyjazdu. Wybierając się na snowboard, warto zarezerwować noclegi w miejscu, w którym będzie pralka. Tym sposobem zmniejszycie swoje bagaże i zamiast dużej ilości ubrań, będziecie mogli spakować więcej potrzebnych akcesoriów.

Nie zapomnijcie wziąć również kosmetyków, w tym kremu z filtrem do twarzy i pomadki ochronnej do ust. Słońce odbijające się od śniegu potrafi bardziej opalić, niż podczas wylegiwania się na plaży latem. Wybierając odpowiedni krem, postawcie na taki, który zabezpieczy skórę przed mrozem i wiatrem.

Wyjeżdżając na snowboard, dobrze też wyposażyć się w podręczną apteczkę. Przydadzą się plastry na ewentualne otarcia, opaski elastyczne, środki dezynfekujące, gazowe kompresy, bandaże, nożyczki, zapinki do bandaży. Mogą się przydać też podstawowe leki przeciwbólowe, maść na stłuczenia, preparaty na dolegliwości żołądkowe. Nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć na stoku, więc warto być odpowiednio przygotowanym. A to że pojawią się jakieś pęcherze i otarcia jest niemalże pewne, dlatego plastry powinny zawsze znaleźć się w Waszym wyposażeniu.

A po wszystkie akcesoria typowo snowboardowe oraz wysokiej jakości odzież zapraszamy na Proboarder.pl.