Wczytuję dane...

Deski wakeboardowe

Kolejność:
Wyświetl po produktów
Deski wakeboardowe to niezbędny sprzęt dla wszystkich tych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z wakeboardingiem. Aby wybrać odpowiednią deskę dla siebie, należy zwrócić uwagę na masę ciała, wzrost użytkownika oraz gdzie będziemy pływać - na wyciągu czy za motorówką. Deska wakeboardowa musi utrzymać wakeboardera na wodzie, dlatego im wakeboardzista cięższy, tym dłuższą deskę powinien wybrać. Stąd też deski wakeboardowe damskie są zazwyczaj znacznie mniejsze niż męskie.

Wakeboard deski - rodzaje

Mimo że wyglądem wszystkie deski wakeboardowe są podobne do siebie, bardzo często można kupić produkty bardziej zakrzywione, o lepszej giętkości oraz stabilności. Większa elastyczność deski gwarantuje możliwość wykonywania bardziej stylowych trików, pressów, slajdów na przeszkodach. Deski, przeznaczone do wakeboardingu możemy podzielić na kilka kategorii. W naszej ofercie znajdują się deski do pływania za motorówką, które zostały wyposażone w specjalne finy, umożliwiające pływanie po wzburzonych falach. Ślizg takiej deski posiada też specjalne kanały, które lepiej radzą sobie z odprowadzaniem wody i dzięki temu deska dużo lepiej trzyma się powierzchni wody. Deski do pływania za łodzią są dłuższe i mają inny profil niż deski przeznaczone do pływania na wyciągu. Deski do wakeparku posiadają mniejsze kanały lub w ogóle ich nie mają, jest to spowodowane tym, że jazda na wyciągu nie zakłada aż takiego pędu oraz jazdy po wzburzonej wodzie. Deski przeznaczone do jazdy na wyciągu są wykonywane z trwałych materiałów, szczególnie ślizgi są dodatkowo wzmacniane, ponieważ to one muszą znosić trudy jazdy po przeszkodach. W naszym sklepie znajdują się także deski wake uniwersalne (crossovery), które świetnie sprawdzą się zarówno do jazdy motorówką, jak i na wyciągu.

W naszej ofercie znajdziecie duży wybór desek wakeboardowych takich producentów jak Slingshot czy Jobe. Posiadamy deski damskie, męskie oraz deski dla dzieci. Większość oferty stanowią deski przeznaczone do pływania na wyciągach, ale mamy też deski do pływania za motorówką oraz deski uniwersalne które dobrze radzą sobie w wakeparku oraz za motorówką.