Wczytuję dane...

Wiązania wakeboardowe

Kolejność:
Wyświetl po produktów

Wiązania wakeboardowe to główne wyposażenie, tuż obok deski każdego wakeboardzisty. Aby móc manewrować na desce oraz utrzymać się na niej, trzeba zakupić odpowiednie i bezpieczne buty wakeboardowe. Wiązania wakeboardowe możemy podzielić na dwa rodzaje - otwarte i zamknięte. Wiązania otwarte polecamy osobom pływającym rekreacyjnie, które nie koniecznie są zainteresowane skomplikowanymi ewolucjami freestylowymi oraz tym którzy np. chcą dzielić jeden komplet sprzętu na kilka osób. Tego typu wiązania najczęściej można spotkać w wypożyczalniach działających przy wakeparkach.

Dla osób nastawionych na jazdę po przeszkodach zostały zaprojektowane buty zabudowane. Zamknięta konstrukcja sprawia że stopy są dużo lepiej chronione, stawy skokowe lepiej ustabilizowane, a czucie deski w takich butach jest znacznie lepsze. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie trudnych trików z krawędzi jak i na przeszkodach. Wśród wiązań wakeboardowych można jeszcze wyróżnić systemy składające się z wiązań przypominających snowboardowe oraz dedykowanych do nich butów. Tego typu rozwiązanie ma swoich zwolenników jak i przeciwników, a jedno co można powiedzieć to na pewno są wygodniejsze w użytkowaniu.

Flex w wiązaniach wakeboardowych

Buty wakeboardowe chronią stopy przed uszkodzeniem oraz złamaniem. Można zakupić wersję wiązania sztywniejszą, która świetnie sprawdzi się w przypadku osób o nieco większym stopniu zaawansowania jazdy na wakeboardzie. Dla początkujących, idealne okażą się buty miękkie, dzięki którym jazda będzie przyjemniejsza i bezpieczniejsza, gdyż niepewny wakeboardzista lepiej będzie mógł manewrować deską. Mimo wszystko, sztywność wiązań w dużej mierze jest kwestią indywidualną, dlatego warto samemu zdecydować się na odpowiednie buty. Do wakeparku sprawdzą się buty nieco niższe i bardziej miękkie, które zapewnią swobodę ruchów, natomiast do pływania za motorówką wyższe i sztywniejsze, które zapewnią lepszą kontrolę nad deską. .