Wczytuję dane...

Wiązania szybkie

szybkie wiązania z odchylaną łyżką

Kolejność:
Wyświetl po produktów

SP Bindings to firma zajmująca się produkcją wiązań snowboardowych z systemem szybkiego zapinania i odpinania o nazwie FASTEC. Zasada działania tego systemu jest bardzo prosta i polega na odchyleniu łyżki (highbacka) do tyłu, do pozycji poziomej co powoduje automatyczne poluzowanie górnego paska. Następnie po wsunięciu buta do wiązania podnosimy łyżkę do pozycji wyjściowej z zatrzaśnięciem blokady. W ciągu kilku sekund możemy zapiąć i odpiąć wiązania bez siadania na śniegu. Tego typu wiązania są szczególnie popularne wśród osób które zaczynają swoją przygodę ze snowboardem oraz wśród osób jeżdżących po przygotowanych trasach, które nie chcą tracić czasu na zapinanie sprzętu po wjechaniu wyciągiem na szczyt. Tego rodzaju zapięcia sprawdzą się także w przypadku osób zaawansowanych które chcą pojeździć dynamicznie i technicznie. Sprawdzaliśmy i testowaliśmy te wiązania i możemy je z czystym sumieniem polecić.

FASTEC - wiązania snowboardowe z odchylaną łyżką

Wiązania  snowboardowe z systemem szybkiego wpinania FASTEC znajdziemy w ofercie wielu producentów sprzętu snowboardowego jak RAVEN, SP, Pathron, Roxy, GNU. Największy wybór jest oczywiście w kolekcji SP Bindings która wymyśliła i opatentowała ten system. Zapięcia tego typu możemy podzielić na dwie grupy : oparte na odlewanej płycie kompozytowej oraz na płycie aluminiowej. Pierwsza grupa wiązań dedykowana jest głównie dla osób początkujących i średnio zaawansowanych i znajdziemy tu takie modele jak SPORT, PRIVATE, STARR, FT270, FT360. Drugą grupę stanowią bardziej zaawansowanych technologicznie wiązania oparte na aluminiowej płycie Slab ( modele CORE, BROTHERHOOD, SISTARR,  SLAB.ONE, SPLIT). To grupa dedykowana dla zaawansowanych riderów, którzy potrzebują lekkiego i wytrzymałego sprzętu najwyższej jakości. 

Podobnie działający system znajdziemy również w wiązaniach FLOW choć przez wielu którzy używali obu rozwiązań to FASTEC jest wskazywany za precyzyjniejszy i bardziej niezawodny.